תוכן עניינים

לקוחות ממליצים:


 

מלאו פרטים ונחזור אליכם בזמן הקרוב:

5 טיפים עבור עיצוב לוגו נכון

עיצוב לוגו נכון – השלב הבא לאחר הפתיחה הרשמית של העסק שלכם (ולעתים אפילו לפני כן בשלב התכנון והעלאת הרעיון והאפיון של העסק) היא להתחיל לדאוג לנושא המיתוג שלו. כחלק מעבודת מיתוג עסקי, חברת הפרסום או יועץ עסקי שלכם, ימליצו לכם לדאוג תחילה לעיצוב הלוגו של העסק שלכם.

עיצוב לוגו נכון

הלוגו הוא הסמל שייצג את החברה שלכם בכל מקום: באתר החברה, בכרטיס הביקור שלכם, על שקיות האריזה שלכם, על המוצרים שלכם, בכניסה לחנות/משרד/מפעל/בית העסק שלכם ועוד. עיצוב לוגו יכול להשפיע על התדמית של העסק שלכם. להלן כמה טיפים חשובים לעיצוב לוגו בצורה נכונה ומקצועית.

מבנה הלוגו, סמל, שם החברה ועוד:

הלוגו יכול להיות בנוי מכמה אלמנטים. אתם שואפים מצד אחד שיהיה משהו שמסמל את העסק שלכם או התחום שלו ומצד שני טוב לכלול את שם החברה או ראשית תיבות שלה מצד שני. יש חברות שמשתמשים בעיצוב מיוחד של שם החברה כמו SONY, קוקה קולה ואחרות. יש חברות המשלבות את שם החברה עם אייקון כמו חברת NIKE למשל ולבסוף יש חברות שמייצרות סמל או מבליטות אותו בעיקר כמו M של מקדונלנדס או למשל האייקון של התזמורת הפליהרמונית של לונדון שהלוגו שלה מורכב מאותיות LSO ראשי התיבות של התזמורת אולם מסודרות בעיצוב מיוחד המזכיר מנצח על התזמורת עם שרביט ניצוח לידו השמאלית.

צבעי הלוגו שלנו:

לאריזה הגרפי ולמיתוג העסק ובעיקר לצבעי הלוגו יש השפעה חשובה פסיכולוגית על האנשים הצופים בלוגו. כדאי לדעת אילו הרגשות יכולים להמחיש הצבעים השונים ולבחור צבעים המתאימים לעסק. לעתים חברות מסוימות מעדיפות לוגו בשחור/לבן שיהיה ניטרלי ומתאים גם לשימוש בדפוס בצורה טבעית.

עיצוב דו מימד או תלת מימד?

היום הדברה מומלץ ביותר הוא לעצב את הלוגו בעיצוב נקי, דו מימדי. בעבר היה טרנד של עיצוב לוגואים בתלת מימד אולם היום זה פחות אטרקטיבי. בכל מקרה ייתכן ודברים ישתנו כאשר תקראו מאמר זה ונכון לזמן הכתיבה שלו ולכן כדאי להיצמד למעצב גרפי מקצועי ומנוסה.

המסר/החזון מאחורי הלוגו:

אם תסתכלו על לוגואים שונים על פניו לא תראו מסרים חבויים אלא אם כן תדעו שיש בהם מסרים חבויים. זה מה שיפה בעיצובים הללו. עיצוב לוגו לעסק טוב שיכלול מסר או חזון מאחורי הלוגו. כמו למשל הלוגו של חברת TOSTITOS, החברה המייצרת חטיפי טורטיות מטוגנות שטוב לנשנש עם חברים. במרכז הלוגו האותיות TIT מעוצבות בצורה של שני אנשים שחוגגים ואוכלים מהחטיף על בר המעוצב מאות הI שביניהם.

השתדלו להיות ייחודיים:

אם ניקח לדוגמה עיצוב לוגו לעו"ד. מה יכול להיות מיוחד וייחודי בלוגו זה? ובכן צריך לחשוב כמובן על יתר האלמנטים שדיברנו עליהם כמו מבנה, צבע, שם החברה או ראשי תיבות וכו'.

אם תחפשו באינטרנט את הלוגו של גן החיות של פיטסבורג שמתהדר גם בחיות הבר שלו וגם באקווריום הענקי שבו תוכלו לראות בתוך העיצוב בלוגו שחבויים בו נמר וגורילה חבויים המסתכלים אחד על השני כאשר בשורשי העץ בלוגו יש גם דגים שוחים. 

דוגמאות של לוגואים שעיצבנו לאחרונה

לוגואים

לוגו הוא הפרצוף של העסק שלך והולך איתך לכל מקום
חווית משתמש בגוגל
SEO

חוויית המשתמש עבור גוגל

חוויית משתמש – גוגל הופכת את חוויית המשתמש לפרמטר קידום חשוב באופן רשמי Core Web Vitals הוא פיצ'ר חדש שגוגל הכריזה עליו באמצע שנת 2020,

לוגואים
בלוג

לוגואים

לוגואים – לוגו הוא סמל כל כך קטן, שמסמל כל כך הרבה. כשמדובר בהשקעה בבניית העסק החדש שלכם, או בהשקעה בשיפור וחידוש העסק הקיים, תוך