הצהרת נגישות גל ים סטודיו

עודכן: יוני 2018.

כללי

גל ים סטודיו שואפת להבטיח כי שירותיה יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות באתר שכתובתו Galyam-studio.co.il , החברה השקיעה כמות ניכרת של משאבים על מנת להבטיח שהאתר שלה יהיה קל יותר לשימוש ונגיש יותר לאנשים עם מוגבלות, מתוך אמונה חזקה שלכל אדם יש את הזכות לחיות בכבוד, נוחות ועצמאות.

נגישות בגל ים סטודיו

חברתנו שואפת שואפת להבטיח כי שירותיה יהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות, גל ים סטודיו השקיעה כמות משמעותית של משאבים כדי להבטיח שהאתר שלה יהיה קל יותר לשימוש ונגיש יותר לאנשים עם מוגבלויות, עם האמונה החזקה שלכל אדם יש את הזכות לחיות בכבוד, שוויון, נוחות ועצמאות.

הפעלת תפריט הנגישות

ניתן להפעיל את תפריט הנגישות של גל ים סטודיו על ידי לחיצה על סמל תפריט הנגישות המופיע בפינת הדף ו/או במרכזו. לאחר הפעלת תפריט הנגישות, אנא המתן רגע לתפריט נגישות לטעינה במלואה.

הפעלת תפריט הנגישות

גל ים סטודיו ממשיכה במאמציה לשפר ללא הרף את הנגישות של האתר והשירותים שלה מתוך אמונה שחובתנו המוסרית הקולקטיבית היא לאפשר גישה חלקה, נגיש ובלתי מופרע (מלשון הפרעה) גם עבור אלה מאיתנו עם מוגבלות.

למרות מאמצינו להפוך את כל הדפים באתר Galyam-studio.co.il והתוכן לנגישים באופן מלא, ייתכן שתוכן מסוים עדיין לא הותאם במלואו לסטנדרטים המקובלים ביותר של נגישות, זה יכול להיות תוצאה שלא נמצא לה הפתרון הטכנולוגי המתאים ביותר וכנראה שאנו מטפלים בזאת ברגעים אלו.

אנו כאן בשבילך

אם אתם נתקלים בקשיים בתכנים כלשהם באתר שלנו או זקוקים לעזרה עם חלק כלשהו באתר, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר במהלך שעות העבודה הרגילות כמפורט להלן ואנו נשמח לסייע לך.

צור קשר

אם ברצונך לדווח על בעיית נגישות, יש לך שאלות או זקוק/ה לעזרה, אנא צור קשר עם התמיכה שלנו בדוא"ל gotonaor@gmail.com

 

Galyam-studio.co.il Accessibility Statement

Updated: June 2018.

General

Galyam-studio.co.il strives to ensure that its services are accessible to people with disabilities. Galyam-studio.co.il has invested a significant amount of resources to help ensure that its website is made easier to use and more accessible for people with disabilities, with the strong belief that every person has the right to live with dignity, equality, comfort and independence.

Accessibility on Galyam-studio.co.il

Galyam-studio.co.il makes available the UserWay Website Accessibility Widget that is powered by a dedicated accessibility server. The software allows Galyam-studio.co.il to improve its compliance with the Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.0).

Enabling the Accessibility Menu

The Galyam-studio.co.il accessibility menu can be enabled by clicking the accessibility menu icon that appears on the corner of the page. After triggering the accessibility menu, please wait a moment for the accessibility menu to load in its entirety.

Disclaimer

Galyam-studio.co.il continues its efforts to constantly improve the accessibility of its site and services in the belief that it is our collective moral obligation to allow seamless, accessible and unhindered use also for those of us with disabilities.

Despite our efforts to make all pages and content on Galyam-studio.co.il fully accessible, some content may not have yet been fully adapted to the strictest accessibility standards. This may be a result of not having found or identified the most appropriate technological solution.

Here For You

If you are experiencing difficulty with any content on Galyam-studio.co.il or require assistance with any part of our site, please contact us during normal business hours as detailed below and we will be happy to assist.

Contact Us

If you wish to report an accessibility issue, have any questions or need assistance, please contact Galyam-studio.co.il Customer Support as follows:

Email: gotonaor@gmail.com