תוכן עניינים

לקוחות ממליצים:


 

מלאו פרטים ונחזור אליכם בזמן הקרוב:

יצא עדכון הליבה הרשמי של גוגל ליולי 2021

עדכון גוגל 2021 לחודש יולי הזה הוא בעצם החלק השני של עדכון הליבה ליוני 2021, על פי דבריהם של גוגל.

Google July 2021 core updatе

Google July 2021 core update המדובר יצא מיד עם תחילת חודש יולי 2021 והושק כשבועיים לאחר מכן במלואו.
בחשבון הקישור לרשת החיפוש גוגל אמרו דאז כי "עדכון הליבה של יולי 2021, כפי שהוכרז בעבר, יוצא כעת לדרך ויקח לו בין שבוע לשבועיים להסתיים ולעבוד כראוי״.
כאשר רוב עדכוני גוגל לוקחים כשבועיים מלאים ולא פחות, לאחר הפעלתה של גוגל את עדכון חודש יוני, בהחלט ציפינו לעדכון נוסף בחודש שלאחר מכן.

ההכרזה

הנה מה שגוגל צייצו בטוויטר בהכרזתם על Google July 2021 core update:

https://twitter.com/searchliaison/status/1410629484911349761

כמות עדכונים מרשימה:

בשלושת החודשים האחרונים התפרסמו עדכוני חיפוש של קידום אתרים אורגני בגוגל:

  • עדכון האלגוריתם לסקירות מוצרים מתחיל ב -8 באפריל ומסתיים ב -22 באפריל.
  • עדכון גוגל לחודש יוני החל ב -2 ביוני והסתיים ב -12 ביוני.
  • עדכון האלגוריתם של חוויית עמוד אשר גוגל יזמו ב -15 ביוני עתיד להתפרסם עד סוף אוגוסט.
  • עדכון דואר זבל חלק ראשון ב -23 ביוני.
  • חלק שני של עדכון הספאם שחל ב -28 ביוני.
  • וכמובן עדכון חודש יולי החל ב -1 ביולי.

בהחלט ניכר כי היה המון רעש סביב כל אלו בתקופה האחרונה, בייחוד בין סוף יוני לתחילת יולי, כך שדי קשה לומר האם זה קשור דווקא לעדכון הספאם, לעדכון הליבה או למשהו אחר לגמרי.

עדכון גוגל 2021 לחודש יוני

כאשר גוגל הוציאו לאור את עדכון יוני, אמרו דאז כי "חלק מהשיפורים המתוכננים שלנו לעדכון יוני 2021 לא בדיוק מוכנים נכון לעכשיו, כך שאנחנו מתקדמים עם אלו שכן ואז נוכל להמשיך עם שאר השיפורים גם בעדכון של יולי 2021".

עקב העומס שנוצר בגלל ריבוי השיפורים לתקופה הזו, העמידה של גוגל בזמנים הייתה מוטלת בספק בקרב משמשיה ועם זאת, הם עמדו ברף שהציבו לעצמם ואף יצאו בהכרזה כבר בתחילת חודש יולי, לא רק לעדכון גוגל 2021 התקופתי, אלא שהם שימחו גם עם הבשורות המשמחות הרבות של עדכוני מגוון הכלים למי שעוסק בעיקר בתחום קידום אתרים.

קצת היסטוריה

לרוב, גוגל מפרסמים את עדכוני הכלים שלהם בתקופות של כל כמה חודשים בערך.
עדכון גוגל 2021 לחודש יוני שיצא כבר לפני כחודשיים, יצא בעצמו לאחר כחצי שנה מאז העדכון האחרון לחודש מאי ויצא בתחילת החודש, מה שאומר שההמתנה הייתה עוד יותר גבוהה וארוכים מהעדכונים הקודמים, ואיתם גם הציפייה, עד שלבסוף יצאו העדכונים המיוחלים.

עדכונים קודמים

כאמור לגבי עדכון גוגל 2021 האחרון שהיה, אשר יצא בחודש יוני 2021, לפניו יצא עדכון רק בדצמבר 2020 אשר היה עדכון גדול עוד יותר מקודמו בחודש מאי 2020, מה שהתבטא בכך שהיה ארוך, מפרטני, רחב וגדול יותר, כאשר הזמן שלקח בפועל עד שניתן היה לפרסם את העדכון במלואו הגיע למספר שבועות, ואיתו גם הציפייה האופיינית סביב המאורע, כמו בכל Google update.

לפני כל אלו, היו עדכונים בינואר 2020 וספטמבר 2019, כאשר עבור מנהלי אתרים ומנהלי קידום אתרים רבים וכל העוסקים בקידום אתרים אורגני בגוגל בפרט- העדכונים הרגישו חלשים יותר ובעלי פחות השפעה מהצפוי על טיב וייעול העבודה, לעומת העדכונים הקודמים.

אמנם גם בנובמבר 2020 יצא מיני-עדכון לגוגל, אך הוא התמקד בעיקר באלגוריתם של מנועי חיפוש לוקאלי.

התאוששות מהשפעה שלילית של google update

למרות שגוגל משקיעה במתן עזרה ועצות שונות, אין באמת פעולות שעליכם לנקוט במידה ואחד מהעמודים שלך נפגע לרעה מדירוגים וחיפושים. עם זאת, ישנה רשימת שאלות מאד ספציפיות שיש לשקול במידה ואתרך כמי שעוסק בקידום אתרים אורגני בגוגל נפגע מעדכון של גוגל, למרות שלרוב עדכון נוסף פותר את אותן הבעיות או הבאגים.

אז למה כל כך אכפת לנו?

בכל פעם שגוגל מעדכנת את האלגוריתמים של דירוג החיפוש שלה, המשמעות היא שהאתר שלך יכול לעבוד טוב יותר ולהופיע בתוצאות החיפוש.

הציפייה ל Google Updates גורמת לנו להתמקד יותר בטיב העבודה שלנו ולהבין את האתרים טוב יותר, תוך שימת לב האם השינויים שבאתר קורים עקב השינויים התקופתיים באלגוריתמים או עקב שינוי בעבודה שלנו בו?

בכך, להצביע על בעייתיות לצורך שיפור מתמיד, ולכן, המעקב אחר השינויים שמבצעים בגוגל הינו קריטי והכרחי לתחום קידום האתרים.


למאמר המקורי:

https://searchengineland.com/google-july-2021-core-update-rolling-out-now-350176

סליידר של פלאייר
עיצוב באנר

עיצוב פליירים – מי קהל היעד?

עיצוב פליירים – מי קהל היעד? עובדה מצערת! בארץ ובעולם צצים בתי עסק כמו פטריות לאחר הגשם, חלקם מצליחים ואחרים נאלצים להיסגר עקב התחרות הקשה

wordpress

בניית אתר קטלוג

בניית אתר קטלוג – הדברים שכדאי לכם לדעת לפני שניגשים לבנייה היתרונות שלנו ב-גל ים סטודיו רבים, אנו יודעים לעבוד עם כל הכלים כשמדובר בבניית

שיווק ופרסום דיגיטלי - גל ים סטודיו
פרסום באינטרנט

שיווק ופרסום דיגיטלי

כולם כבר מבינים מה הם היתרונות של שיווק ופרסום דיגיטלי, אם אתה לא שם אתה לא קיים, גם אם העסק שלך רץ כבר שנים רבות