תנועה אורגנית לאתר נפגעה? הנה מספר סיבות ודרכי פעולה לתיקון

תוכן עניינים

בתחום ה SEO, תנועה אורגנית היא נשמת אפו של כל אתר אינטרנט. התנועה האורגנית מייצגת את המשתמשים שמוצאים את האתר שלכם באמצעות תוצאות חיפוש (ללא תשלום), בדרך כלל באמצעות מנועי חיפוש.

אבל מה קורה כשהמשאב החיוני הזה מתדלדל לפתע או נראה בסיכון? ניקח צלילה עמוקה לסיבות השונות שעלולות להשפיע על התנועה האורגנית של האתר שלכם ונספק אסטרטגיות מעשיות לתיקון בעיות אלו.

בין אם אתם חווים ירידה פתאומית בתנועה או מבקשים למנוע תרחישים כאלה, מאמר זה ישמש מדריך מקיף להבנה, אבחון ותיקון בעיות הקשורות לתנועה אורגנית שנפגעה. הישארו מעודכנים כדי לנווט בעולם המורכב של תעבורה אורגנית וחוקיות עולם ה SEO, התחמשו בידע ובצעדים מעשיים.

הסיבות שעלולות לגרום לירידה בדירוגים בגוגל

 • עיצוב אתר לקוי – אתר מעוצב בצורה גרועה יכול להשפיע לרעה על הדירוג שלכם בגוגל. חברת עיצוב אתרים עוסקת לא רק באסתטיקה אלא גם בשימושיות ובחוויית משתמש. אם האתר שלכם קשה לניווט, איטי בטעינה או לא ידידותי לנייד, זה יכול להוביל לשיעור יציאה מדף כניסה גבוה יותר, שגוגל מפרשת כאות לכך שהאתר שלכם  לא נותן ערך למשתמשים.
 • היררכיית אתרים לא יעילה – להיררכיית האתר יש תפקיד מכריע באופן שבו גוגל סורקת ומבינה את האתר שלכם. מבנה לא מאורגן או מבלבל עלול להשפיע לרעה על הנראות של האתר שלכם. גוגל מעדיפה היררכיה ברורה והגיונית, מה שמקל על מנוע החיפוש לאנדקס את התוכן של האתר שלכם ולמשתמשים לנווט באתר בצורה נוחה ונעימה עם דגש לנגישה.
 • היעדר קידום אורגני– אם אינכם מעורבים באופן פעיל באסטרטגיות קידום אורגני, כמו SEO, שיווק תוכן ושיווק במדיה חברתית, דירוג האתר שלכם צפוי להיפגע, גם חברת קידום אתרים ככל שתהיה מקצועית צריכה להבין את תחום העיסוק שלכם ואת המטרות, לבחון ולחקור את קהל היעד. קידום אורגני עוזר לבנות את הסמכות, הרלוונטיות והאמינות של האתר שלכם, שהם גורמי מפתח באלגוריתם הדירוג של גוגל.
 • בעיות בבניית אתרים – בעיות טכניות הקשורות לבניית אתרים, כמו קישורים שבורים, שגיאות שרת או קבצי robot.txt שגויים, עלולות לגרום לירידה בדירוג. בדיקה קבועה של האתר שלכם עבור בעיות אלה ותיקון מיידי שלהן יכולה לעזור לשמור על דירוג בגוגל.
 • תוכן באיכות נמוכה – התוכן הוא המלך בעולם הדיגיטלי, ותוכן באיכות נמוכה עלול לפגוע בדירוג של האתר שלכם. גוגל מתגמלת אתרים המספקים תוכן בעל ערך לגולשים, כתיבת התוכן צריכה להיות ייחודית ורלוונטית למשתמשים. אם התוכן שלכם משוכפל, דק או לא רלוונטי, זה יכול להשפיע לרעה על החשיפה של האתר שלכם ב-Google.
 • מהירויות טעינת עמוד איטיות – מהירות טעינת הדפים היא גורם דירוג ידוע עבור גוגל. אם האתר שלכם נטען לאט, זה יכול להוביל לחוויית משתמש גרועה, לגרום למבקרים לעזוב את האתר שלכם במהירות, להגדיל את שיעור הנטישה ולפגוע בצורה ישירה בדירוג.
 • חוסר באופטימיזציה לנייד – ככל שיותר אנשים משתמשים במכשירים ניידים כדי לגשת לאינטרנט, אופטימיזציה לנייד היא גורם חיוני ואף הכרחי באלגוריתם הדירוג של גוגל. אם האתר שלכם אינו מותאם לנייד, זה עלול לפגוע במיקומים שלכם בגוגל בצורה משמעותית, ובמיוחד בתוצאות החיפוש בנייד.
 • אופטימיזציה לקויה של מילות מפתח – מילות מפתח הן חיוניות כדי לעזור לגוגל להבין על מה התוכן שלכם. אם מילות המפתח שלכם לא מותאמות היטב – ל DNA של העסק שלכם ולעיסוק ו/או לקהל היעד, זה יכול להוביל לדירוג נמוך יותר. זה כולל מילוי מילות המפתח לאחר מחקר מילות מפתח מעמיק, אי שימוש במילות מפתח באופן טבעי בתוכן של האתר שלכם, או אי מיקוד למילות המפתח הנכונות לקהל היעד.
 • היעדר קישורים נכנסים באיכות גבוההקישורים נכנסים הם חלק מכריע באלגוריתם הדירוג של גוגל. הם משמשים אות של אמון וסמכות. אם האתר שלכם חסר קישורים נכנסים באיכות גבוהה ובהתאמת האנקורים הנכונים ובצורה מגוונת, זה יכול להוביל לדירוג נמוך יותר. חשוב לעסוק באסטרטגיות אתיות לבניית קישורים כדי להרוויח קישורים נכנסים באיכות גבוהה לאתר.
 • עונשים מ-Google – הפרות של הנחיות גוגל למנהלי אתרים עלולות להוביל לעונשים ידניים או אלגוריתמיים, ולגרום לאתר שלכם לצנוח בתוצאות הדירוג. זה כולל שיטות עבודה כמו הסוואה, שימוש בדפי פתח או עיסוק בהתנהגות מטעה או מניפולטיבית. חשוב לעקוב אחר ההנחיות של גוגל כדי לשמור על האתר שלכם בצורה תקינה, כך שגוגל לא יכניס אתכם לארגז החול ויגיע למסקה (לפעמים בלתי הפיכה) שהאתר שלם הוא ספאם.

לסיכום, הסיבות לירידה בדירוג גוגל יכולות להיות רבות ומגוונות. על ידי התמקדות בשיפור עיצוב האתר ובניית האתר, אופטימיזציה של היררכיית האתר והתמקדות באסטרטגיות קידום אורגני, אתה יכול לעבוד לא רק לתחזוקה, אלא גם לשיפור מיקום האתר שלך ב-Google. זכור את המלכודות הפוטנציאליות הללו, ותהיה מצויד היטב להתמודד עם כל האתגרים שיגיעו בדרכך בעולם המורכב של SEO.

אם הגעתם עד לכאן אז  תוכלו לקבל ייעוץ ממומחה לקידום אתרים

בכל הנוגע לקידום אתרים, אין תחליף לייעוץ ממומחה שפעיל שאמון ברמת ה SEO על מעל ל 50 אתרים. כל אתר הוא ייחודי, עם מערך אתגרים והזדמנויות משלו. לכן ייעוץ מותאם מאנשי מקצוע יכול להיות game changer שאתם צריכים כדי להניע את האתר שלכם לגבהים חדשים בדירוג של גוגל.

סטודיו גל ים מציע לך הזדמנות ייחודית לקבל ייעוץ בחינם מצוות המומחים שלנו לקידום אתרים. עם הבנה חדה של הגורמים הרבים המשפיעים על ביצועי האתר – מעיצוב ובניית אתרים ועד אסטרטגיות קידום אורגני – המומחים שלנו מצוידים היטב לספק תובנות מעשיות המותאמות לצרכי האתר שלכם.

זכרו, אין עלות כרוכה בכך – ייעוץ זה הוא בחינם לחלוטין וכולל שיחה של כ 30 דקות. אבל הערך שהוא יכול להוסיף לביצועי האתר שלכם הוא עצום. אל תחמיצו את ההזדמנות הזו לנצל תובנות מקצועיות שיכולות לחולל מהפכה בדירוג האתר שלכם בגוגל. פנו אלינו עוד היום, ובואו יחד לגלות את פוטנציאל התנועה האמיתי שלכם מגוגל בצורה אורגנית לאתר שלכם!

ועכשיו לנושא אחר שהפך בחודשים האחרונים לטרנד לא קטן, אנו משתדלים לנגוע בעניין התוכן AI מדי פעם על מנת שהקוראים שלנו יזהרו מהתוכן וידעו להיות טבעיים יותר, נכון זה קל, בלחיצת כפתור יש לכם מאמר AI, האומנם? האם זה באמת מספיק על מנת לעבות את התוכן באתר שלכם?

אז לפני שנצלול ונעמיק מוזמנים לצפות בוידאו הבא שייתן לכם ערך והבנה כיצד לגשת לכתיבת תוכן AI

מדוע תוכן בינה מלאכותית מחמיץ לעתים קרובות את המטרה עבור Google

בעולם התוכן הדיגיטלי, הבינה המלאכותית החלה להשפיע, עם חידושים כמו תוספי ChatGPT ליצירת תוכן. עם זאת, כמו לכל כלי, יש לו יתרונות וחולשות. כשמדובר במנוע החיפוש של גוגל, אתגרים מסוימים נובעים משימוש בתוכן שנוצר בינה מלאכותית. להלן חמש הסיבות המובילות לכך שתוכן בינה מלאכותית עשוי להיות לא הבחירה הטובה ביותר עבור האתר וגוגל בפרט.

 1. היעדר מגע אנושי: האלגוריתמים של גוגל נותנים עדיפות לתוכן שנותן ערך למשתמש, וחלק מהערך הזה מגיע מנקודת מבט וחוויה אנושית. בינה מלאכותית יכולה להתאמץ לספק את המגע האנושי הזה, ולעתים קרובות מייצרת תוכן נכון מבחינה טכנית אך חסר עומק ואחידות, יש מבנה שקל לעלות עליו עם כלים שבוחנים אם מדובר בתוכן אנושי או לא.
 2. מילוי מילות מפתח: כלי בינה מלאכותית, אם לא משתמשים בהם כראוי ברמת הפרומפט הנכון, עלולים להוביל לדחיסת מילות מפתח – שימוש יתר במילות מפתח בניסיון לתמרן SERP (דף תוצאות מנוע חיפוש). האלגוריתמים של גוגל מתוחכמים מספיק כדי לזהות זאת, מה שעלול להוביל לעונשים כבדים ולפעמי בלתי הפיכים.
 3. איכות לא עקבית: בעוד שבינה מלאכותית יכולה לייצר כמויות עצומות של תוכן במהירות, האיכות עלולה להיות לא עקבית. מנוע החיפוש של גוגל מעדיף תוכן עקבי ואיכותי, לכן עליהם לעשות התאמות בכל מאמר שאתם מוציאים ממערכת הבינה איתה אתם עובדים.
 4. קושי להבין את כוונת המשתמש: האלגוריתמים של גוגל הפכו יותר ויותר מתמקדים בכוונת המשתמש – הבנת מה המשתמש באמת מחפש כשהוא מזין שאילתת חיפוש. בינה מלאכותית, לפחות בצורתה הנוכחית, יכולה להתקשות בשיחזור רמת ההבנה הזו.
 5. יצירתיות מוגבלת: גוגל מעריכה תוכן ייחודי ויצירתי, כתיבת תוכן איכותי זה משהו שבינה מלאכותית מתמודדת איתו כיום. בינה מלאכותית יכולה לנסח מחדש ולעבד מחדש מידע קיים, אבל היא לא יכולה ליצור תוכן מקורי באמת, כן התוכן שלכם לא ייחשב שמועתק ממקור כלשהו ועל זה כל הקרדיט מגיע למערכות הבינה אשר מחוללות בצורה יוצאת דופן שכמעט (בדגש לכמעט) ואי אפשר לעקוב אחריהם, אבל ישנם כלים אוטומטיים שכם מזהים את התוכן שנכתב ב AI ולכן המסקנה הכי גדולה מכאן היא שכנראה גם גוגל כבר יודעת להבדיל בין תוכן AI לתוכן שנכתב בצורה אנושית (רוצים לדעת עוד על ההתייחסות של גוגל ל AI, לחצו כאן).

הנה כמה דברים חשובים שעליהם להתעמק בהזמנת תוכן AI

כיצד לכתוב תוכן בינה מלאכותית שעובד עבור מנוע החיפוש של גוגל

אמנם תוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית יכול להציב אתגרים, אבל זה לא הכל אבדון וקדרות. עם הגישה הנכונה, AI יכול להיות כלי רב ערך בארסנל יצירת התוכן שלכם, בין אם אתם בונים אתרי תדמית, אתרי וורדפרס או משתמש בפלטפורמות כמו Wix או Joomla וכד'. להלן חמש דרכים בהן תוכלו להשתמש ב-AI כדי ליצור תוכן שעובד עבור מנוע החיפוש של גוגל.

 1. השתמש בבינה מלאכותית ככלי, לא כתחליף: בינה מלאכותית יכולה להאיץ את תהליך יצירת התוכן ולטפל במשימות שחוזרות על עצמן. השתמשו בבינה ככלי לתמיכה ביצירת התוכן שלכם, לא להחליף את הצורך בקלט אנושי לחלוטין.
 2. הימנעו מהתחסנות של מילות מפתח: ודאו שכלי הבינה המלאכותית שלכם מוגדר להשתמש במילות מפתח כראוי (כתבו בפרומפט שלכם והתייחסו לפאן הטכני הזה בהזמנת המאמר), לא בצורה מוגזמת. זכור, המטרה היא ליצור תוכן בעל ערך ורלוונטי למשתמש, לא לתמרן את האלגוריתמים של גוגל.
 3. בצעו בדיקות תוכן רגילות: כדי להבטיח את איכות התוכן שנוצר על ידי בינה מלאכותית, בדיקות וסקירה סדירות הן חיוניות. השתמש בכלים כמו Google Analytics ו-Google Search Console כדי לעקוב אחר הביצועים של התוכן שלכם ולבצע את ההתאמות הנדרשות.
 4. שלבו בינה מלאכותית עם שיטות עבודה מומלצות לקידום אתרים: בעוד שבינה מלאכותית יכולה לעזור ביצירת תוכן, חשבו לעקוב אחר שיטות העבודה המומלצות לקידום אתרים. זה כולל שימוש ב-meta tags, alt tags לתמונות, נתונים מובנים ואסטרטגיות אחרות כדי לעזור לאלגוריתמים של גוגל להבין ולדרג את התוכן שלכם בצורה נכונה.
 5. התעדכן בעדכוני האלגוריתמים של גוגל: מנוע החיפוש של גוגל מתעדכן באופן קבוע ומשנה את האלגוריתמים. הישארו מעודכנים לגבי עדכונים אלה והתאם את הגדרות כלי הבינה המלאכותית בהתאם כדי להבטיח שהתוכן יישאר מותאם למנוע החיפוש של גוגל.

בעוד של-AI יש מגבלות, זה יכול להיות כלי רב עוצמה ליצירת תוכן. על ידי הבנת החוזקות והחולשות שלו ושילוב זה עם אסטרטגיות SEO מוצקות, אתם יכולים ליצור תוכן AI בצורה מבוקרת ונכונה.

דוד נחמיאס
דוד נחמיאסמנהל שיווק - יקב אדיר
קרא עוד
תודה לעירית נאור וכל הצוות המוכשר מגל ים סטודיו על העבודה המושלמת והמקצועית ללא פשרות , תודה על כל הסבלנות ההבנה וההקשבה, זכינו להכיר אנשים מדהימים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש, בהחלט ממליצים לכל יקב ועסק להשתמש בשירותים שלכם
אוהד ספרן
אוהד ספרןמנהל שיווק - קבוצת טלכלל
קרא עוד
כמנהל דיגיטל העובד מול מספר חברות פרסום ודיגיטל השירות שאני מקבל מגל ים סטודיו הוא לא פחות ממדהים. מענה בכל שעה וטיפול מהיר מאוד בכל הבקשות, תיקונים ושינויים. מעל הכול השירות האישי של נאור הוא מה שיוצר עבורי את התחושה שאני בידיים טובות ויש מי שמטפל בפרויקטים המורכבים והחשובים שלנו. תודה!
אמיר פלג
אמיר פלגבעלים - אמיר פלג אדריכלות פנים
קרא עוד
סטודיו גל ים הוא מקום רציני שרואה את כל רצונות וצרכי הלקוח ויודע לתרגם אותם באופן מלא למיתוג,קידום ושיווק ברמה הגבוהה ביותר! שאפו
ליעוז חמו
ליעוז חמובעלים - רייזר הצפון
קרא עוד
מקצוענים מומלץ ביותר הרימו לי את המכירות בצורה משמעותית ביותר
גדי אזולאי
גדי אזולאימנכ"ל - Product-TV
קרא עוד
מרגישים את הלב הרחב שלכם בעבודה שלכם. תודה על הכל.
ליאב כספי
ליאב כספיבעלים - כספי גרופ
קרא עוד
רמת שירות ומקצועיות מהטובות שראיתי. הקשבה ויישום צרכי לקוח הביאו לכך שקיבלתי מוצר מושלם!!! מאוד נהנתי מהתהליך. מומלץ בחום!
טל גולדשטיין
טל גולדשטייןבעלים - מאה אחוז
קרא עוד
חברה מקצועית, עם המון לב, למי שמחפש לקבל תוצאות ולעבוד עם אנשים טובים. מומלץ בחום!
Previous
הבא
Picture of נאור גל ים
נאור גל ים

בעלים ומנכ”ל GalyamStudio - יזם בעולמות השיווק בדגש על SEO (קידום אתרים אורגני בגוגל) עיצוב UX, חי, נושם וחולם 24/7 את תחום האינטרנט כ 2 עשורים.

דוא"ל: [email protected], טלפון: 0506818686

מלאו פרטים להצעת מחיר

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תוכן עניינים
דוד נחמיאס
דוד נחמיאסמנהל שיווק - יקב אדיר
קרא עוד
תודה לעירית נאור וכל הצוות המוכשר מגל ים סטודיו על העבודה המושלמת והמקצועית ללא פשרות , תודה על כל הסבלנות ההבנה וההקשבה, זכינו להכיר אנשים מדהימים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש, בהחלט ממליצים לכל יקב ועסק להשתמש בשירותים שלכם
אוהד ספרן
אוהד ספרןמנהל שיווק - קבוצת טלכלל
קרא עוד
כמנהל דיגיטל העובד מול מספר חברות פרסום ודיגיטל השירות שאני מקבל מגל ים סטודיו הוא לא פחות ממדהים. מענה בכל שעה וטיפול מהיר מאוד בכל הבקשות, תיקונים ושינויים. מעל הכול השירות האישי של נאור הוא מה שיוצר עבורי את התחושה שאני בידיים טובות ויש מי שמטפל בפרויקטים המורכבים והחשובים שלנו. תודה!
אמיר פלג
אמיר פלגבעלים - אמיר פלג אדריכלות פנים
קרא עוד
סטודיו גל ים הוא מקום רציני שרואה את כל רצונות וצרכי הלקוח ויודע לתרגם אותם באופן מלא למיתוג,קידום ושיווק ברמה הגבוהה ביותר! שאפו
ליעוז חמו
ליעוז חמובעלים - רייזר הצפון
קרא עוד
מקצוענים מומלץ ביותר הרימו לי את המכירות בצורה משמעותית ביותר
גדי אזולאי
גדי אזולאימנכ"ל - Product-TV
קרא עוד
מרגישים את הלב הרחב שלכם בעבודה שלכם. תודה על הכל.
ליאב כספי
ליאב כספיבעלים - כספי גרופ
קרא עוד
רמת שירות ומקצועיות מהטובות שראיתי. הקשבה ויישום צרכי לקוח הביאו לכך שקיבלתי מוצר מושלם!!! מאוד נהנתי מהתהליך. מומלץ בחום!
טל גולדשטיין
טל גולדשטייןבעלים - מאה אחוז
קרא עוד
חברה מקצועית, עם המון לב, למי שמחפש לקבל תוצאות ולעבוד עם אנשים טובים. מומלץ בחום!
Previous
הבא
לקוחות אומרים עלינו
התייעצו עם מומחה

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

לוגו גל ים סטודיו צבע שחור

מלא/י פרטים

רגע לפני שאתם הולכים מכאן

אנחנו נשמח לתת לכם ערך
אם ברמת השירות, זמני התגובה שלנו והיכולת לאפיין את כל התהליך מולכם ולתת לכם מוצר פשוט יותר חכם וטוב.
מלאו פרטים ונתראה בצד השני!

צריכים עזרה?

מלאו פרטים עכשיו!
ותקבלו שיחת ייעוץ חינם

Call Now Button