תוכן עניינים

לקוחות ממליצים:


 

מלאו פרטים ונחזור אליכם בזמן הקרוב:

החשיבות הגבוהה של שיפור זמן טעינת האתר שלך

שיפור מהירות אתר או זמן טעינת אתר הוא בעצם הזמן שלוקח לאתר להוריד את העמודים שבו עד הסוף, מרגע ההקלקה על העמוד, ואת התוכן שבתוך העמודים הללו מתוך השרת, ועד שהכל מוצג לעיני הגולש.

למה שיפור מהירות כל כך חשוב לאתר?

בעוד שזמן טעינת אתר מתייחס לזמן שבו לוקח לדפדפן עצמו להוריד את כל הדאטה מהשרת, כמו תמונות ותוכן כתוב ברחבי העמודים של האתר, כדאי לדעת כי על פי מחקרים שנעשו בתחום של אופטימיזציה למהירות אתר, כל עוד זמן טעינת אתר נמשך יותר מארבע שניות, כך גדל הסיכוי של הגולש המשתמש לנטוש אותו עוד טרם האתר נטען עד הסוף, ולנטוש בחוסר סבלנות, כמו כן, אותם המשתמשים הנוטשים קרוב לוודאי לא יחזרו לאתר הזה כלל, מאחר והוא לא שירת את רצונם לגלוש באתר בקצב המקובל לעומת אתרים אחרים.

אתרים שהם איטיים יחסית לאתרים האחרים ברחבי הרשת, מתקשים להישאר פופולריים בקרב גולשים ומאבדים מהחשיבות שלהם במנועי החיפוש של גוגל ובכלל, כחברה שעוסקת בקידום אתרים בגוגל בצורה אורגנית אנו מבינים את החשיבות של זמני הטעינה, למען האמת הדבר הבסיסי הראשון שאנו בוחנים היא האם האתר שאנו מקדמים עם טעינה מהירה? ובמידה ולא זה הדבר הראשון בו אנו מטפלים.

ככל שזמן טעינת אתר הוא מהיר יותר, כך האתר נחשב לאיכותי יותר וגוגל מעריך אותו יותר, כך שמפנה את המקומות הראשונים באופן אורגני במעלה של תוצאות החיפוש שלו. כמו כן, לאתרים שלהם זמן טעינת אתר מהיר בהתאם לסטנדרטים המקובלים כיום, קל יותר להתאים לתנאים של קידום לא רק אורגני, אלא גם ממומן.

לא משנה באיזה סוג קידום אתרים מדובר, גוגל אוהבים לקדם אתרים איכותיים וכאלו שמתעדכנים ללא הפסקה, הן מבחינת התכנים המתחלפים, הן מבחינת שיפור מהירות האתר.

ראו דוגמאות לתוצאות טובות של מהירות טעינה למספר אתרים שצריכה להיות גם באתר שלכם

תוכלו לבדוק בעצמכם באתר: insights pagespeed

לקוח: חיות ברמה

מהירות אתר חיות ברמה

תוצאות מהירות טעינה של אתר גל ים סטודיו

דוגמא נוספת של לקוח שלנו בתחום בריכות שחייה

תוצאות מהירות טעינה pool guy

איך אפשר לבדוק את זמן טעינת אתר?

בעולם הדיגיטלי של היום, כל בעל עסק מבין שכדאי בהחלט וללא עוררין שיהיה לו אתר עסקי, תדמיתי או מכירתי, ולכן כחלק מהתחזוקה השוטפת של האתר, כדאי גם שבעל העסק ידע כיצד למדוד את זמן טעינת אתר העסק שלו, לצד שימוש בכלים אחרים לתחזוק ותפעול האתר.

במידה ובעל העסק הינו טיפוס שפחות מתמצא בעולם הטכנולוגיה והדיגיטל, כדאי להיעזר באופן קבוע באנשי מקצוע כמו מקדמי אתרים, שיעזרו לתחזק את האתר ולעדכן אותו באופן קבוע לפי הסטנדרטים הקיימים והנדרשים ברשת, כמו שיפור מהירות אתר, על ידי ביצוע תהליך של אופטימיזציה למהירות אתר, מה שמשפר פלאים את זמן הטעינה שלו.

בעולם של היום לא חסרים כלים לביצוע המהלכים הללו, כאשר רוב הכלים לביצוע העבודה שייכים לגוגל, אך גם יש כאלו שלא וניתן בהחלט להשתמש גם בהם. אחד הכלים הפופולריים בקרב אנשי המקצוע בתחום הוא Google insights. אתר זה הוא כלי מיוחד אשר בודק את מהירות האתר על ידי הרצה במנועי החיפוש של גוגל.

יש מצב שאתה קורא את התוכן לטעינת אתר ואין לך לוגו? – עיצוב לוגו

כשמדובר בשיפור מהירות אתר וורדפרס, יש להתייחס לכמה קריטריונים עיקריים:

שרת איכותי

השרת הוא מקום האיחסון של כל המידע שתרצו להציג באתר שלכם ולכן המהירות של עליית וטעינת האתר תלויה באיכות השרת.

תבנית מתאימה לאתר

לרוב, ישנן תבניות מוכנות שניתן לרכוש אותן בוורדפרס, אך החיסרון בהן הוא שלא תמיד האתר משתמש בכל הפונקציונליות המוצעת באותה תבנית, ולכן, ככל שהאתר עמוס יותר, כך זה גורם לזמן טעינת אתר להיות איטי יותר. המסקנה היא שכדאי להתחשב בדברים המיותרים בעת רכישת תבנית מתאימה לבניית האתר, ולהתאים תבנית לצרכים המדויקים של הלקוח ובעל העסק, בשימושו באתר, כזו שלא תגרום להאטת זמן טעינת אתר.

כדאי לדעת שאם בחרתם בתבנית מתאימה לכם בדיוק אך וורדפרס מציעה תוספים לשיפור האתר המתייחסים בעיקר לעיצוב ונראות האתר, תוספים אלו מאטים משמעותית את זמן טעינת אתר ולכן כדאי לחשוב פעמיים האם יש לכם צורך בתוספים הללו.

שמירת המטמון

 או במילים אחרות Cache, משמע שמירת תכני האתר במאגר נתונים נגיש בשרת, כך שזמן טעינת אתר העסק שלכם יהיה מהיר יותר פלאים. שמירת המטמון הינה תוסף מיוחד בוורדפרס ויש להתקינו ולהגדיר את הפעילות שלו בדיוק לפי הצורך שלכם.

CDN

ראשי תיבות של content delivery network. זהו בעצם שרת המאפשר איחסון של קבצים המכילים את התכנים של האתר שלכם, בדומה למטמון. האיחסון בשרת זה הוא בדרך כלל בתשלום.

אופטימיזציה של התוכן משפרת את המהירות לאתר

משקל התמונות הנמצאות באתר גורמות להאטה משמעותית של זמן טעינת אתר ולכן יש להתחשב בכך. אחד הפקטורים שגורמים להאטה או חוסר עלייה של האתר בכלל, היא שימוש לא נכון בגדלים או פורמט תמונה. לרוב יש רזולוציה מומלצת להעלאת תמונות והיא 1920 פיקסלים, כאשר מדובר ברזולוציה ממוצעת ש מסך מחשב. הפורמט המומלץ להעלאת תמונה הוא JPEG. אם תקפידו לשמור על הסטנדרטים הללו, תתרמו לשיפור מהירות אתר העסק שלכם.

עוד פעולה שתורמת לתהליך אופטימיזציה של התמונות היא כיווץ והקטנת התמונות בעזרת כלים ברחבי הרשת, כך נפח התמונות לבסוף לא יתפוס מקום. אנחנו עובדים עם tinyjpg אך ישנם כלים רבים נוספים ולא פחות טובים.

מהירות חשובה לקידום האתר בגוגל

כבר הבנו כי כל מי שיש ברשותו אתר ורוצה לקדם אותו למקום מכובד במנוע החיפוש של גוגל, מבין כי אופטימיזציה למהירות אתר הינו מהלך חשוב לשיפור מהירות אתר. זה ממש לא משנה מה תפקידך, בין אם אתה מקדם אתרים, מעצב גרפי, מפתח או מגיע מתחום השיווק, אחד הפקטורים החשובים ביותר להצלחה הוא זמן טעינת אתר וזמן התגובה שלו.

ככל שהאתר מתעכב ולא עולה מהר, בעל האתר והעסק חשוף לכמה סיכונים:

  • הלקוחות חווים אי נוחות במהלך הגלישה באתר, מה שגורם להם לפתח רגשות שליליים ורצון לנטוש את האתר באמצע, ולא לחזור אליו יותר.
  • גוגל מעניש את האתרים האיטיים עקב חוסר יעילות ותפיסת מקום במנועי החיפוש למרות שהם לא עובדים כראוי לפי הסטנדרטים המקובלים. בדיוק כמו לקוחות גולשים ראו לקוחות פוטנציאליים- גם גוגל לא ירצו לשוב ולגלוש באתר שאינו מזמין, מבזבז זמן ואיטי.

לסיכום, כדאי בהחלט לעבור תהליך מקצועי ומעמיק של אופטימיזציה למהירות אתר, בכדי לעבוד על שיפור מהירות הטעינה באתר העסקי שלכם במקרה הצורך, ולשם כך להשתמש בכלים המוצעים ברשת ועל ידי המומחים.

לידיעתך: חברת גל ים סטודיו מתמחה בשיפור מהירות טעינה לאתרי וורדפרס בלבד, מוזמנים ליצור איתנו קשר.

בניית אתר לעסק
בלוג

בניית אתר לעסק – מאיפה מתחילים?

בניית אתר לעסק – מאיפה מתחילים? עוד בשלבים הראשונים של פתיחת העסק תשקיעו מחשבה גם על בניית אתר. בבניית אתרים לעסקים קטנים ישנה חשיבות מאוד

עיצוב גרפי לעסק
מיתוג

עיצוב גרפי לעסק

עיצוב גרפי לעסק – אחד השירותים המתבקשים ביותר בכל עסק חדש או קיים הוא שירותי עיצוב גרפי. שירותי עיצוב גרפי לעסק כוללים הליך אפיון עם