הכנסה פסיבית – 5 דרכים לעשות כסף ולייצר הכנסה

תוכן עניינים

הכנסה פסיבית  – השכרת נכס או פעילות בעלת ערך מסחרי או עסקי שלא דורשת השתתפות אקטיבית מאפשרות לייצר הכנסה באופן פאסיבי.

עם זאת, יש סוגים שונים של הכנסות כאלה וחשוב להכיר את ההבדלים ביניהן. לאחר מכן, ניתן גם לשלב את ההכנסה הרלוונטית עבורנו עם האפיק הכי אטרקטיבי של השקעה לטווח ארוך.

הארה: אין זה מדריך איך לעשות כסף או סוג של הסבר איך להרוויח כסף קל, אנחנו לא מתיימרים למכור לכם שום דבר במאמר הזה, רק נפרוס לכם את האפשרויות הקיימות בעולם האינטרנט ובשוק הבינלאומי, ישנם הרבה מדריכים ואוטוריטות שנותנים מענה לשאלות כמו איך עושים כסף באינטרנט וכד', אם זה מה שחיפשת מדריך של צעד צעד הגעת למקום הלא נכון.

מה זה הכנסה פסיבית?

תשואה פסיבית מנתקת את הקשר בין השקעה אקטיבית של זמן או מאמץ לבין הכנסות ורווח כספי. בניגוד להכנסה מסורתית שאותה ניתן להשיג רק אם משתתפים באופן אקטיבי בפעילות מסוימת, זו אפשרות שבעזרתה ניתן לייצר הכנסות בצורה פאסיבית.

בזמן שההכנסות מצטברות, אנחנו יכולים לבלות את הזמן הפנוי שלנו לבד, עם בני הזוג או המשפחה. כמו כן, הפאסיביות מייצרת לנו עוד משאבים של זמן וכסף – שיכולים להיות מושקעים גם הם בהפקת רווחים והכנסות. בגלל היתרונות והסיבות האלה, האפשרות להרוויח יותר ולעבוד פחות היא ללא ספק מסלול שכדאי לשאוף אליו.

הכנסה פסיבית

לקבלת שירותים, או ייעוץ חינם
התקשרו – 03-381-1117 או מלאו פרטים

סוגי הכנסות פסיביות קיימות בשוק

השלב הראשון בדרך להפקת הכנסה בצורה פאסיבית עד כמה שאפשר היא להכיר את ההבדלים בין המסלולים הקיימים. הנה למשל כמה סוגי הכנסות כאלה והמאפיינים שלהם בשוק של המאה ה-21:

1.      אפיליאייט/שיווק שותפים

זו שיטה שבה משווקים מוצרים או שירותים של מישהו אחר, תמורת עמלה שאותה מקבלים בכל פעם שלקוח בצע את העסקה עם המוכר. בעידן האינטרנט, העסקאות מבוססות על פלטפורמות אונליין והדרך להפיק הכנסה היא לעודד גולשים ללחוץ על קישור (לינק). היתרון הוא שלא צריך לדאוג לכלום מבחינת שינוע של המוצר או אספקה שלו, אך החיסרון הוא שמבססים הכנסה על עמלות בלבד ולכן תקרת הזכוכית יחסית נמוכה.

יש המון דוגמאות לתכניות שיווק שותפים שמהן אפשר להפיק הכנסה עקבית ובצורה פאסיבית. כולנו מכירים למשל בלוגים שבהם מתפרסמים לינקים לקורסים מקצועיים. מה שקורה מאחורי הקלעים הוא מאוד פשוט: בעלי הבלוג מעלים תוכן ומפרסמים לינק, הלקוח/גולש לוחץ עליו ואם הוא רוכש את הקורס, בעלי האתר מקבלים הכנסה בדמות עמלה.

הסוד של יצרית הכנסה קבועה בשיטה של אפיליאייט, או בעברית שיווק שותפים, היא להגביר את החשיפה ולהביא גולשים, עוקבים ותנועה. את זה הכי נכון ונוח לעשות עם חברה לקידום אתרים וכך הופכים את ההוצאה להשקעה. אם חברה מקצועית לוקחת אחריות על הנושא של קידום אתרים אורגני ומשיגה תוצאות, הפוטנציאל של שיווק השותפים יהיה גבוה יותר.

2.      השכרת נכס דיגיטלי

עוד אפשרות לייצר הכנסה היא להשכיר נכס אינטרנטי. זהו נכס שנמצא אונליין באינטרנט, ההשקעה בו נמוכה ואפשר להשכיר אותו כדי לייצר הכנסה פאסיבית גבוהה לעומת דמי שכירות של דירה או משרד. בשביל להגדיל את ההכנסה, צריך לדאוג להגדיל את הטראפיק – מספר המבקרים – וכמובן לתרגם את התנועה לכסף. יש צורך בהבנה בתחום ויכולת שיווקית, הן ברמת ניהול קמפיינים בגוגל והן ברמת קידום אורגני בגוגל.

ההשכרה יכולה להתבצע בשתי אפשרויות מרכזיות: או להקים אתר אינטרנט ולהשכיר אותו או לשכור אתר שמכניס כסף ולהשביח אותו. אם מתלבטים איזה אתר לקנות, ניתן להשתמש בכלים מקוונים כמו SimilarWeb ולזהות פוטנציאל על ידי נתוני האתר והתנועה אליו. לחילופין, אפשר להשתמש בשירות של חברה מקצועית כדי לבצע בניית אתרים לפי טופס אפיון מסוים ולדאוג שמלכתחילה הם יעמדו בסטנדרטים גבוהים, הן ברמת המבנה של האתר והן ברמת היכולת שלו להיות מקודם בגוגל ברמת SEO, למודי ניסיון היו הולכים מראש על פלטפורמת וורדפרס.

3.      מכירת לידים/פניות

ליד הוא פניה שלקוחות פוטנציאליים משאירים, במטרה שבעלי עסקים יחזרו אליהם עם הצעה לקנות את המוצר או השירות. ככל שהלידים מבוקשים יותר, כך המחיר שלהם גבוה. בנוסף, מביאים בחשבון את פוטנציאל הרווח: אם הליד מוביל לרכישת מוצר בכמה אלפי שקלים, המחיר שלו יהיה גבוה יותר מאשר ליד שמוביל לרכישת שירות בכמה עשרות שקלים בודדים בלבד.

הדרך להשיג את הלידים עוברת במאמצי קידום אורגני או ממומן. אפשר לבדוק קודם כל איך האלגוריתם של גוגל קורא את האתר באמצעות כלים כמו Screaming Frog ואחרים, או להשקיע בהקמת דף נחיתה שאותו משווקים בפייסבוק וברשתות החברתיות. בכל אחד מהמקרים האלה, הסוד להפקת הכנסה פסיבית מתוך מכירת לידים ופניות היא לפלח את קהל היעד ולפנות אליו ברגע הנכון.

4.      מכירת מוצרים בחנות דיגיטלית

הקמת חנות דיגיטלית היא משימה קלה יותר מכפי שנהוג לחשוב. אפשר לגייס בעלי מקצוע לטובת עיצוב לוגו או להשתמש בקבצים קיימים מתוך מאגרי תמונות על מנת לקצר את לוח הזמנים ויש המון דברים שונים שאפשר למכור: החל מספר אלקטרוני ועד פונטים, קבצי אודיו, סרטונים ושירותי פרילנסרים.

ראו בסרטון דוגמא הסבר מה צריך לעשות על מנת להרוויח ממכירת ספרים ע"י אפיליאציה ע"י נכסים דיגיטליים שיצרתם 

באתר הזה bookbolt.io תוכלו למצוא מוצרים וספרים למכירה בצורת אפיליאציה

בניגוד לשאר הדוגמאות ברשימה, מכירת מוצרים בחנות דיגיטלית כן דורשת מעורבות אקטיבית. את המוצרים השונים נצטרך למשל להשיג מאיפשהו או לייצר בעצמנו, מה שמחייב השקעה של זמן בצילומים, בכתיבת תוכן אודות המוצרים, מפרט טכני, יכולת וזמן להטמעת המוצרים השונים באתר ועוד ועוד. בנוסף, לאחר הקמת האתר כדאי כל הזמן לבדוק ברמה שיווקית את אחוזי נטישה או יחס המרה ולשפר את הביצועים של האתר בהתאם ליעדים שלכם. אם לא משיגים תוצאות טובות למרות שמשקיעים זמן ומשאבים בחנות הדיגיטלית, יכול להיות שנדע שהגיע הזמן לחפש אפיק הכנסה אחר.

יש גם מוצרים וירטואליים שאותם אפשר למכור על מנת לייצר הכנסה מחנות דיגיטלית. לא חייבים למכור נעליים או גאדג'טים, אלא להתמקד בקבצים ששווים כסף ונמצאים ברשותנו. כאן הדוגמא הכי מפורסמים היא אתרים כמו שאטרסטוק ואחרים שמוכרים כמובן מנוי למאגרי תמונות, אבל השמיים הם הגבול כל עוד מגלים יצירתיות.

5.      מכירת קורסים

לכל אחד ואחת מאיתנו יש משהו שאנחנו טובים בו. בשביל להפוך את הכישרון להכנסה פסיבית, נוכל למכור את הידע שלנו. את הידע מוכרים במוצרים דיגיטליים שונים ובהם קורסים שיכולים לעסוק פחות או יותר בכל תחום: תוכן, עיצוב, חינוך, מוזיקה, סדנאות יצירה, טיפוח, אופנה ועוד.

קורס אונליין נפוץ מאוד ברחבי העולם. למרות שבישראל הוא עדיין לא כל כך פופולארי כמו בארצות הברית או באירופה, אפשר לראות בצורה ברורה את הפוטנציאל שלו. אז בעוד מצד אחד מזהים את הפוטנציאל ומצד שני רואים את ההיצע הנמוך, אין ספק ששווה לעקוב אחר הנושא הזה של מכירת קורסים ולנצל את הנגישות הגבוהה של האינטרנט על מנת לייצר מהם רווחים.

לקבלת שירותים, או ייעוץ חינם
התקשרו – 03-381-1117 או מלאו פרטים

כמה ניתן להרוויח מהכנסה פסיבית?

שאלת מיליון הדולר, תרתי משמע, היא כמה אפשר להרוויח מתחום עיסוק שלא משקיעים בו המון זמן ומשאבים על בסיס יום יומי, או שלחילופין ההשקעה היא חד פעמית בלבד. אז כמו תמיד, הכל תלוי ביכולת שלנו לזהות הזדמנויות ולנצל אותן.

מה שכן, שווה להצביע על האופן שבו מפורסמים הופכים למובילי דעה ומשפיעני רשת ואז משתמשים במוניטין שלהם על מנת לייצר לעצמם הכנסות. אמנם אפשר לטעון שמדובר על עבודה לכל דבר ועניין, אבל אין עוררין על כך שכיף יותר להשתתף באירועי השקה ובאייטמים בגיא פינס מאשר להגיע למשרד ולעמוד בפקקים בכל בוקר.

באופן עקרוני, תשואה שמשיגים באופן פאסיבי היא בעלת פוטנציאל בלתי מוגבל והכנסה פסיבית כשמה כן היא, היא ממשיכה לפעול באוטומציה ומכוח האנרציה. אפשר להזכיר על קצה המזלג מיליארדים שרק סופרים את הכסף בלי לעבוד, בגלל השקעה נבונה בשוק ההון או תכניות שיווק שותפים שעובדות בשבילם. אז כמובן שהסיכוי להגיע לכזו הכנסה עדיין נמוך, אבל הפוטנציאל קיים. נכון להיום, הרווח מפעילות אונליין נכונה ובצורה פאסיבית עומד בממוצע על כמה אלפי שקלים בחודש. לא רע.

כמה ניתן להרוויח מנכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי נחשב לגביע הקדוש של משכורת פאסיבית. בעידן שבו הנכסים הוירטואליים לא פחות מבוקשים מהנכסים הפיזיים אבל מחירי הנדל"ן לא מפסיקים לעלות ולכן גם מתרחקים מרובנו, אין כמו האוקיינוס של האינטרנט על מנת לייצר הכנסה עקבית במינימום מאמץ.

כדי להפוך את הנכס לכסף צריך להשקיע בעבודת קידום. אתם לא היחידים שמחפשים עוד אפיק הכנסה והתחרות גבוהה, אבל קידום אפקטיבי עוזר להגדיל את החשיפה ולהגביר את התנועה. לאחר מכן, ניתן לייצר את ההכנסה על בסיס פרסום מוצרים של חברות אחרות או שיתופי פעולה מולן. אפשרות אחרת היא להגדיל את הרווח הפאסיבי על ידי מכירת המוצרים והשירותים שלנו בעצמנו, מכירת לידים או כאמור שיווק שותפים.

הכנסה פסיבית – השקעות לטווח ארוך המשתלמות ביותר

ההשקעות המשתלמות ביותר בעולם האינטרנט הן אלו שדורשות מאיתנו מינימום של תחזוקה ומאפשרות לנו להפיק מקסימום של הכנסה גם בצורה פאסיבית לחלוטין. בהקשר הזה, החדשות הטובות הן שיש המון כלים שעוד יותר מקלים עלינו.

כלי כמו SEMRush לדוגמא מאפשר לנו לשפר את הנראות של האתר ולקבל תובנות מסחריות. זו תוכנה שהיא חלק בלתי נפרד מהארסנל של אנשי שיווק, SEO ומרקטינג והוא נמצא בשימוש של כל החברות הגדולות בעולם. מהרגע שבו מבינים שההשקעה היא לטווח ארוך, מפעילים כמה שיותר כלים שמאפשרים להשביח את הנכס הדיגיטלי ולהגדיל את הפוטנציאל שלו.

בטווח הארוך כנראה שהכי משתלם לבנות נכס דיגיטלי. הסיבה לכך שלוקח זמן לראות ממנו את ההכנסה היא שאנחנו צריכים לבנות אותו, בדיוק כמו שבונים כל נכס אחר. קודם כל עלינו להקים את אתר האינטרנט שנמצא על שמנו ועוסק בתחום שבו אנחנו מביאים לשולחן ערך מוסף. לאחר מכן עלינו לבנות נכסים דיגיטליים משניים, כמו לדוגמא ערוץ יו טיוב או דף פייסבוק. אמנם הדפים האלה הם לא בבעלותנו, אבל יש אליהם תנועה אורגנית שאותה נרצה לנצל.

בשלב הבא כבר נייצר תוכן משלנו בנישה שבנינו ונפרסם בעוד נכסים דיגיטליים כדי לייצר תנועת גולשים. לבסוף, נעשה את הצעד של מוניטיזציה ונתחיל להרוויח את הכסף בצורה פאסיבית לחלוטין. כל זה לוקח זמן, אבל יכול להיות משתלם מאוד למי שיש להם יכולת לגלות סבלנות ורצון להפיק תשואה בטווח הארוך.

השקעות משתלמות לטווח קצר

בטווח הקצר יש אפיקי השקעות משתלמים יותר וגם הן נחשבות להכנסות פסיביות. ראשית, אנחנו יכולים להיכנס לתחום של שיווק שותפים כדי להמליץ לגולשים שלנו על מוצרים שהם לא שלנו. אבל אם כבר יש לנו אתר פעיל או דף מבוקש באחת הרשתות החברתיות, חבל לפספס את ההזדמנות. מנגד, יש לקחת בחשבון מצב שבו אנחנו שוחקים את המוניטין שלנו ולכן ההשקעה מניבה תשואה – אבל באופן חד פעמי או לכמה פעמים בודדות בלבד.

עוד השקעה משתלמת לטווח קצר היא מה שמכונה "דרופ שיפינג": מסחר אלקטרוני מהיר שבו האתרים הגדולים אחראיים על הלוגיסטיקה ועל התחזוקה, בעוד אנחנו רק אחראיים על הקנייה והמכירה של המוצרים בפועל. הסיכון הוא שצריך לעקוב באופן צמוד אחרי הספקים השונים ואף למכור מוצרים שקל לחדש את המלאי שלהם בקלות, אבל היתרון הוא שהרווחים יכולים להיות גבוהים ושלא צריך שום סוג של רקע בהפעלה וניהול של שרשראות לוגיסטיקה או מסחר בינלאומי.

לסיכום, הדרך להרוויח כסף בהשקעה חד פעמית או ללא שום צורך בתחזוקה שוטפת היא כבר לא חלום כל כך רחוק. בזכות האינטרנט והכלים החדשים בתחום של קידום ושיווק אתרים, כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לעשות את זה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

שאלות תשובות לגבי דרכים לייצר הכנסה פסיבית באינטרנט

בעצם זו שאלת המיליון דולר, הרי אם כולם היו מקבלים תשובה לכך כולם היו היום במקום הזה שהכסף זורם על העצים והם יכולים בכל שלב ללכת לקטוף קצת. אם נחשוב על תשובה נכונה יותר זה תלוי באופן אישי מה כל אחד מביא עימו על מנת ללכת על זה בגדול! החל מכמה זמן הוא יכול להשקיע בכל יום ועד כמה כסף מוכן/יכול להשקיע בהתאם למטרות והיעדים שהציב לעצמו, במאמר הבא אנו לא מתיימרים לתת לך את דרכי הפעולה על מנת לעשות כסף, אלה יותר בקטע של לתת לכם מידע, אלו דרכים ניתן ללכת ומעיין מדריך למשקיע החדש שרוציה להגיע ליכולת פיננסית והכנסה פסיבית.

אז ראשית זה תלוי באיזה אפיק השקעה בחרת, האם נדל"ן? האם נכסים דיגיטלים? האם אתם רוצים להשקיע במניות, לטווח ארוך? טווח קצר? ההשקעה לרוב תהיה כמה שיש לכם ובהתאם לסכום שתשקיעו שאם תפסידו אותו לא תתאכזבו, זכרו תשקיעו ממקום שיש לכם ולא ע"ב הלוואה שתיקחו מהבנק

דוד נחמיאס
דוד נחמיאסמנהל שיווק - יקב אדיר
קרא עוד
תודה לעירית נאור וכל הצוות המוכשר מגל ים סטודיו על העבודה המושלמת והמקצועית ללא פשרות , תודה על כל הסבלנות ההבנה וההקשבה, זכינו להכיר אנשים מדהימים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש, בהחלט ממליצים לכל יקב ועסק להשתמש בשירותים שלכם
אוהד ספרן
אוהד ספרןמנהל שיווק - קבוצת טלכלל
קרא עוד
כמנהל דיגיטל העובד מול מספר חברות פרסום ודיגיטל השירות שאני מקבל מגל ים סטודיו הוא לא פחות ממדהים. מענה בכל שעה וטיפול מהיר מאוד בכל הבקשות, תיקונים ושינויים. מעל הכול השירות האישי של נאור הוא מה שיוצר עבורי את התחושה שאני בידיים טובות ויש מי שמטפל בפרויקטים המורכבים והחשובים שלנו. תודה!
אמיר פלג
אמיר פלגבעלים - אמיר פלג אדריכלות פנים
קרא עוד
סטודיו גל ים הוא מקום רציני שרואה את כל רצונות וצרכי הלקוח ויודע לתרגם אותם באופן מלא למיתוג,קידום ושיווק ברמה הגבוהה ביותר! שאפו
ליעוז חמו
ליעוז חמובעלים - רייזר הצפון
קרא עוד
מקצוענים מומלץ ביותר הרימו לי את המכירות בצורה משמעותית ביותר
גדי אזולאי
גדי אזולאימנכ"ל - Product-TV
קרא עוד
מרגישים את הלב הרחב שלכם בעבודה שלכם. תודה על הכל.
ליאב כספי
ליאב כספיבעלים - כספי גרופ
קרא עוד
רמת שירות ומקצועיות מהטובות שראיתי. הקשבה ויישום צרכי לקוח הביאו לכך שקיבלתי מוצר מושלם!!! מאוד נהנתי מהתהליך. מומלץ בחום!
טל גולדשטיין
טל גולדשטייןבעלים - מאה אחוז
קרא עוד
חברה מקצועית, עם המון לב, למי שמחפש לקבל תוצאות ולעבוד עם אנשים טובים. מומלץ בחום!
הקודם
הבא
Picture of נאור גל ים
נאור גל ים

בעלים ומנכ”ל GalyamStudio - יזם בעולמות השיווק בדגש על SEO (קידום אתרים אורגני בגוגל) עיצוב UX, חי, נושם וחולם 24/7 את תחום האינטרנט כ 2 עשורים.

דוא"ל: [email protected], טלפון: 0506818686

מלאו פרטים להצעת מחיר

מאמרים שיכולים לעניין אותך

בניית אתר לעסק שלכם
בניית אתרים

בניית אתר לעסק שלכם

כבר שנים לא מעטות שאתרי אינטרנט מהווים כרטיס ביקור לבתי עסק. בימים עברו, רק ארגונים

תוכן עניינים
דוד נחמיאס
דוד נחמיאסמנהל שיווק - יקב אדיר
קרא עוד
תודה לעירית נאור וכל הצוות המוכשר מגל ים סטודיו על העבודה המושלמת והמקצועית ללא פשרות , תודה על כל הסבלנות ההבנה וההקשבה, זכינו להכיר אנשים מדהימים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש, בהחלט ממליצים לכל יקב ועסק להשתמש בשירותים שלכם
אוהד ספרן
אוהד ספרןמנהל שיווק - קבוצת טלכלל
קרא עוד
כמנהל דיגיטל העובד מול מספר חברות פרסום ודיגיטל השירות שאני מקבל מגל ים סטודיו הוא לא פחות ממדהים. מענה בכל שעה וטיפול מהיר מאוד בכל הבקשות, תיקונים ושינויים. מעל הכול השירות האישי של נאור הוא מה שיוצר עבורי את התחושה שאני בידיים טובות ויש מי שמטפל בפרויקטים המורכבים והחשובים שלנו. תודה!
אמיר פלג
אמיר פלגבעלים - אמיר פלג אדריכלות פנים
קרא עוד
סטודיו גל ים הוא מקום רציני שרואה את כל רצונות וצרכי הלקוח ויודע לתרגם אותם באופן מלא למיתוג,קידום ושיווק ברמה הגבוהה ביותר! שאפו
ליעוז חמו
ליעוז חמובעלים - רייזר הצפון
קרא עוד
מקצוענים מומלץ ביותר הרימו לי את המכירות בצורה משמעותית ביותר
גדי אזולאי
גדי אזולאימנכ"ל - Product-TV
קרא עוד
מרגישים את הלב הרחב שלכם בעבודה שלכם. תודה על הכל.
ליאב כספי
ליאב כספיבעלים - כספי גרופ
קרא עוד
רמת שירות ומקצועיות מהטובות שראיתי. הקשבה ויישום צרכי לקוח הביאו לכך שקיבלתי מוצר מושלם!!! מאוד נהנתי מהתהליך. מומלץ בחום!
טל גולדשטיין
טל גולדשטייןבעלים - מאה אחוז
קרא עוד
חברה מקצועית, עם המון לב, למי שמחפש לקבל תוצאות ולעבוד עם אנשים טובים. מומלץ בחום!
הקודם
הבא
לקוחות אומרים עלינו
התייעצו עם מומחה

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

לוגו גל ים סטודיו צבע שחור

מלא/י פרטים

רגע לפני שאתם הולכים מכאן

אנחנו נשמח לתת לכם ערך
אם ברמת השירות, זמני התגובה שלנו והיכולת לאפיין את כל התהליך מולכם ולתת לכם מוצר פשוט יותר חכם וטוב.
מלאו פרטים ונתראה בצד השני!

צריכים עזרה?

מלאו פרטים עכשיו!
ותקבלו שיחת ייעוץ חינם

Call Now Button