האם ChatGPT עומד להתגבר על Google?

תוכן עניינים

המירוץ אחר הבינה המלאכותית (AI) ChatGPT של OpenAI ובינה מלאכותית של גוגל, Google Bard.

בעולם ההולך ומתפתח של בינה מלאכותית, שתי ענקיות בולטות בקרב על העליונות: ChatGPT של OpenAI ו-Google Bard של גוגל. ככל שמודלים שפה מתוחכמים אלה ממשיכים להתקדם, ההשפעה שלהם על תעשיות כגון הייטק, קידום אתרים (SEO), כתיבת תוכן, כתיבת קוד ואסטרטגיה שיווקית הופכת יותר ויותר ברורה. מאמר זה מתעמק בהיסטוריה של OpenAI ו-Google Bard, בוחן את האיום הפוטנציאלי שמציב ChatGPT למנוע החיפוש של גוגל ולכותבי התוכן, ודן בשלל היישומים של ChatGPT במגזרים שונים. לבסוף, נבחן את ההשלכות של התקדמות בינה מלאכותית על אנשי מקצוע וכיצד אימוץ טכנולוגיות אלה יכול לעצב את עתיד העבודה.

על קצה המזלג  OpenAI לעומת Google Bard / Google Bard

OpenAI, החברה שמאחורי ChatGPT, נוסדה בשנת 2015 על ידי אילון מאסק, סם אלטמן ואחרים, במטרה לקדם בינה מלאכותית באופן שיועיל לאנושות. OpenAI ייצרה סדרה של דגמי AI, כולל GPT-2 ו-GPT-3, שהגיעו לשיא ב-ChatGPT, מודל השפה העדכני והחזק ביותר המבוסס על ארכיטקטורת GPT-4 (הערה: מאמר זה נעזר ע"י GPT-4).

מצד שני, Google Bard הוא תוצר של ההשקעה ארוכת השנים של גוגל במחקר ופיתוח בינה מלאכותית. כחברה עם היסטוריה של שליטה בשוק מנועי החיפוש, גוגל התמקדה באופן עקבי בשילוב AI בהיבטים שונים של השירותים שלה. למרות שגם ChatGPT וגם Google Bard הפגינו יכולות מרשימות, נותר לראות איזו בינה מלאכותית תופיע כמובילת התעשייה. אבל דבר אחד בטוח: התחרות בין שתי הענקיות הללו תמשיך להניע חדשנות ולעצב מחדש את הנוף הדיגיטלי.

סרטון הודעת השקת מערכת Google Bard והבהלה "התקשורתית" בערוץ BBC News

מדוע ChatGPT ו-AI אחרים מהווים איום על מנוע החיפוש של Google?

למודלים של שפות המופעלות על ידי AI כמו ChatGPT יש פוטנציאל לשבש פרדיגמות מסורתיות של מנועי החיפוש. במקום להסתמך על שאילתות מבוססות מילות מפתח, משתמשים יכולים כעת לעסוק באינטראקציות טבעיות יותר בשיחות עם מערכות בינה מלאכותית אלו. המעבר הזה לכיוון חיפוש מונחה בינה מלאכותית יכול בסופו של דבר להפוך את מנועי החיפוש המסורתיים למיושנים.

יתרה מכך, היכולת של ChatGPT ליצור טקסט דמוי אדם כבר הפכה אותו לבחירה פופולרית עבור כתיבת תוכן וכתיבת תוכן למאמרי SEO בעיקר. ככל שדגמי הבינה המלאכותית הללו ממשיכים להשתפר, הם עשויים להתעלות על תוכן שנוצר על ידי אדם מבחינת איכות, מהירות וחסכוניות.

עם זאת, חשוב לזכור שגוגל אינה זרה לבינה מלאכותית. ענקית מנועי החיפוש משקיעה במחקר בינה מלאכותית כבר שנים וכנראה תמשיך להסתגל ולהתפתח בתגובה לטכנולוגיות המתפתחות. כתוצאה מכך, אין לזלזל באיום הנשקף מ-ChatGPT ו-AI אחרים, אך גם לא צריך לזלזל ביכולתה של Google לחדש ולהישאר בקדמת העקומה.

הדברים שאתם יכולים היום לעשות עם chatgpt ברמת התוכן

ל-ChatGPT יש מגוון רחב של יישומים, מה שהופך אותו לנכס בעל ערך עבור עסקים המעוניינים לשפר את שלבי עבודת הקידום באינטרנט והשיווק שלהם. חלק מהשימושים הבולטים ביותר שלו כוללים:

  • כתיבת תוכן לאתרים: ChatGPT יכול ליצור תוכן איכותי ומושך בשבריר מהזמן שנדרש לכותב אנושי.
  • כתיבת תוכן SEO: על ידי הבנת הכוונה מאחורי שאילתות משתמשים, ChatGPT יכול ליצור תוכן שהוא גם אינפורמטיבי וגם מותאם לדירוג במנועי חיפוש.
  • תמיכת לקוחות: ניתן לשלב את ChatGPT בצ'אטבוטים כדי לספק תשובות מיידיות ומדויקות לפניות לקוחות, לשפר את שביעות רצון הלקוחות ולהפחית את זמני התגובה.
  • אסטרטגיית שיווק: עם GPT ניתן לנתח מגמות שוק והתנהגות לקוחות כדי לעזור לעסקים לפתח קמפיינים שיווקיים ממוקדים, ולהגביר את האפקטיביות של מאמצי הקידום האורגני שלהם.
  • ניהול מדיה חברתית: ChatGPT יכול לסייע ביצירה ובתזמון פוסטים מרתקים במדיה חברתית, לעזור לעסקים לשמור על נוכחות מקוונת עקבית ולהגדיל את הקהל שלהם.

דברים נוספים שניתן לעשות עם GPT

 • מענה על שאלות: מערכת ChatGPT יספק תשובות למגוון רחב של שאלות הקשורות לידע כללי, טריוויה או נושאים ספציפיים אחרים. עם זאת, זכרו שהידע שלו מעודכן רק עד ספטמבר 2021.
 • תרגום שפות: יכול לתרגם טקסט בין שפות שונות, אם כי מיומנותו עשויה להשתנות בהתאם לצמד השפות.
 • סיוע בכתיבה: המערכת יכול לעזור במשימות כמו ניסוח מיילים, כתיבת מאמרים, יצירת תוכן לפוסטים בבלוג או יצירת רעיונות לכתיבה יצירתית.
 • סיכום טקסט: GPT יכול לעזור לסכם מאמרים או קטעים ארוכים לגרסאות קצרות ותמציתיות יותר.
 • שותף לשיחה: ChatGPT יכול להשתתף בשיחות סתמיות או לדון בנושאים ספציפיים, ולספק סימולציה של אינטראקציה דמוית אדם.
 • עזרה בקידוד: ChatGPT יכולה לספק סיוע במושגי תכנות, איתור באגים בקוד או להציע שיטות עבודה מומלצות, אם כי ייתכן שהיכולות שלו אינן מתקדמות כמו עוזר קידוד ייעודי.
 • תמיכה חינוכית: יכול לסייע בלימוד מושגים חדשים, הסבר על נושאים מורכבים או מתן דוגמאות כדי להבין טוב יותר נושא.
 • רעיונות לסיעור מוחות: GPT יכול לעזור ביצירת רעיונות לפרויקטים, אירועים או עבודות יצירתיות.
 • משאבים מומלצים: GPT יכול להציע ספרים, אתרים, מאמרים או משאבים אחרים הקשורים לנושא או תחום עניין ספציפי.
 • הדמיית דמויות: עם Chati תוכלו לדמות דמויות לשימוש בסיפורים, משחקי תפקידים או פרויקטים יצירתיים אחרים.

שימו לב שבעוד ש-ChatGPT יכול לבצע מגוון רחב של משימות, ייתכן שהביצועים שלו לא תמיד יהיו מושלמים, והידע שלו מוגבל, לכן יש לעשות הגהה על כתיבת תוכן ולערוך אותו בהתאם.

האם ישנם אנשי מקצוע שעלולים להיכחד עם התקדמות הבינה המלאכותית?

ככל שטכנולוגיית הבינה המלאכותית ממשיכה להתפתח, יש חששות שמקצועות מסוימים עלולים להתיישן. בפרט, משרות הכרוכות במשימות שחוזרות על עצמן או מסתמכות במידה רבה על כתיבת תוכן וניתוח נתונים נמצאות בסיכון להיות מוחלפים בכלים המופעלים על ידי בינה מלאכותית כמו ChatGPT.

לדוגמה, מקצועני כתיבת תוכן לאתרים וכתיבת תוכן SEO עשויים לראות ירידה בביקוש לשירותיהם כאשר מודלים של AI הופכים להיות מסוגלים יותר לייצר איכות גבוהה, תוכן מותאם למנועי חיפוש. בנוסף, משווקים ואנליסטים עשויים למצוא את התפקידים שלהם משתנים כאשר כלי בינה מלאכותית משתלטים על משימות כמו ניתוח מגמות וקבלת החלטות מונעת נתונים.

עם זאת, חשוב להכיר בכך שלטכנולוגיית AI יש גם פוטנציאל ליצור הזדמנויות עבודה חדשות ולשפר תפקידים קיימים. אנשי מקצוע המסתגלים ולומדים לעבוד עם מערכות בינה מלאכותיות יכולים למנף את הכלים הללו כדי לשפר את היעילות והאפקטיביות שלהם, תוך פתיחת אפשרויות חדשות בתחומם, לדוגמא כותב תוכן עלול למצוא את עצמו משודרג למשרת עורך תוכן שיבקש כתיבה מצ'אט גי פי טי ולאחר מכן יערוך אותו בצורה נכונה ומדויקת יותר.

הבט נוסף: יש שאומרים שיש להתייחס למערכות הבינה כעל עובד חדש בחברה שיש ללמד אותו פשוט את תהליכי העבודה הנדרשת לעסק. אומנם "העובד הזה" לא דורש מים, חשמל ומשכורת אבל בהחלט יש צורך לתחזק אותו ולהזין אותו במידע על מנת לקבל תוצאה טובה, התהליך מול ChatGPT הוא תהליך סיזיפי אבל כאשר לומדים להגדיר אותו בצורה נכונה הוא פועל לטובתך וחוסך לך המון זמן (ראו טבלת חיסכון בזמן והשוואה למטה)

AI בעיצוב אתרים ובניית אתרי WordPress

עולם הפיתוח והעיצוב של אתרים מתפתח במהירות, עם כלים וטכנולוגיות חדשות שצצים ללא הרף. התקדמות אחת כזו היא השילוב של בינה מלאכותית (AI) בהיבטים שונים של עיצוב אתרים, בניית אתר וורדפרס ועיצוב גרפי. בחלק זה, נחקור את היכולות של AI בתחומים אלה, ונדגיש כמה מהכלים והפתרונות החדשניים הזמינים ליצירת אתרים מושכים ויזואלית ופונקציונליים.

כלים אלה המופעלים על ידי בינה מלאכותית יכולים לנתח עיצובים קיימים, להציע ערכות צבעים, גופנים ופריסות, ואפילו ליצור עיצובי אתרים מלאים על סמך קלט המשתמש. השימוש ב-AI בעיצוב אתרים לא רק מייעל את התהליך היצירתי אלא גם הופך אותו לנגיש יותר למי שאין לו ניסיון או מומחיות מוקדמים.

ישנם כלי AI רבים זמינים שיכולים לסייע במשימות עיצוב אתרים. להלן חמש אפשרויות ראויות לציון:

 1. Wix ADI (אינטליגנציה של עיצוב מלאכותי): בעבר wix הוצאה כלי לבנייה או עיצוב לוגו עם בינה מלאכותית ועכשיו היא יצאה עם Wix ADI הוא כלי רב עוצמה לעיצוב אתרים המשתמש ב-AI כדי ליצור עיצובי אתרים מותאמים אישית על סמך קלט המשתמש. על ידי מענה על מספר שאלות לגבי האתר הרצוי שלך, Wix ADI מייצר עיצוב מותאם, הכולל תמונות, טקסט ופריסה, שניתן להתאים אישית עוד יותר לפי הצורך.
 2. Adobe Sensei: חברת אדובי יצרה את  Adobe Sensei היא טכנולוגיית בינה מלאכותית ולמידת מכונה המשולבת בחבילת הכלים היצירתיים של אדובי, כגון פוטושופ ואילוסטרייטור. הכלי עוזר למעצבים לייעל את זרימת העבודה שלהם על ידי אוטומציה של משימות שחוזרות על עצמן, שיפור תמונות ומתן הצעות חכמות לאלמנטים עיצוביים.
 3. Firedrop :Firedrop הוא בונה אתרים מונע בינה מלאכותית המשתמש בצ'אטבוט, בשם Sacha, כדי לעזור למשתמשים ליצור ולהתאים אישית את האתר שלהם. סשה מסייעת במשימות כמו בחירת תבנית, התאמה אישית של העיצוב והוספת תוכן, מה שהופך את התהליך לאינטראקטיבי וידידותי יותר למשתמש.
 4. The Grid :The Grid היא פלטפורמת עיצוב אתרים מבוססת בינה מלאכותית שיוצרת אוטומטית פריסות, ערכות צבעים וטיפוגרפיה על סמך העדפות המשתמש. אם לא היינו עוסקים בתחום ברמה המקצועית כ-חברה לעיצוב אתרים כנראה שהיינו עובדים ען הכלי, כלי זה נועד לפשט את תהליך העיצוב, להפוך אותו לנגיש יותר עבור מי שאינם מעצבים תוך מתן תוצאות ייחודיות ומושכות חזותית – כתובת האתר: https://www.grid.ai/
 5. DesignScape :DesignScape הוא עוזר עיצוב המופעל על ידי AI המסייע למשתמשים ליצור תוכן ויזואלי טוב יותר, כגון גרפיקה ובאנרים של מדיה חברתית. על ידי ניתוח נתוני קלט ונתוני עיצוב, DesignScape מציע שיפורים ויוצרת עיצובים חדשים המתואמים עם המגמות הנוכחיות והעדפות המשתמש.

טעימה קטנה להמחשה של כלי בשם Sensei מבית Adobe

 

בניית אתר וורדפרס עם סיוע בינה מלאכותית

WordPress היא אחת ממערכות ניהול התוכן (CMS) הפופולריות ביותר, עם אחוז גדול מהאתרים בעולם. בינה מלאכותית יכולה לפשט את תהליך בניית אתר וורדפרס באמצעות שימוש בתוספים וערכות נושא אינטליגנטיות המותאמות לצרכי המשתמש. פתרונות אלה מונעי בינה מלאכותית יכולים לעזור במשימות כגון:

 • יצירת תוכן ואופטימיזציה
 • קידום אתרים ומחקר מילות מפתח
 • זיהוי ואופטימיזציה של תמונות
 • אופטימיזציה של מהירות העמוד

כלי AI משולבים יותר ויותר במערכת האקולוגית של וורדפרס כדי לפשט ולשפר היבטים שונים של יצירה וניהול אתרים.

להלן חמישה כלי AI שיכולים להיות שימושיים במיוחד בעבודה עם וורדפרס:

 1. WordLift :WordLift הוא תוסף SEO המופעל על ידי בינה מלאכותית שעוזר לשפר את התוכן והמבנה של אתר הוורדפרס שלך לדירוג טוב יותר במנועי החיפוש. הכלי מסייע במחקר מילות מפתח, אופטימיזציה של תוכן והוספת נתונים מובנים לאתר, מה שהופך את האתר למובן וקל יותר על ידי מנועי החיפוש.
 2. Akismet :Akismet הוא תוסף אנטי ספאם, בינה מלאכותית המגן על אתר הוורדפרס מפני הערות ספאם והגשת טפסים. הוא משתמש באלגוריתמים של מכונת AI על מנת לנתח ולסנן תוכן דואר זבל, ומבטיח שהאתר שלכם יישאר מאובטח ונקי מבלגן.
 3. EWWW Image Optimizer: כלי זה הוא תוסף המשתמש AI המבצע אופטימיזציה אוטומטית של תמונות באתר הוורדפרס שלכם, לצורך שיפור את מהירויות טעינת הדפים והביצועים הכוללים. הוא דוחס ומשנה גודל של תמונות מבלי להתפשר על האיכות, ומספק חווית משתמש טובה יותר למבקרי האתר שלכם.
 4. Quttera Web Malware Scanner: הוא תוסף אבטחה מבוסס AI הסורק את האתר לאיתור תוכנות זדוניות, פגיעויות ואיומים פוטנציאליים. הוא משתמש באלגוריתמים של AI כדי לזהות ולהסיר קוד חשוד, ועוזר לשמור על בטיחות האתר שלכם.
 5. WooCommerce Assistant: הוא תוסף צ'טבוט המופעל על ידי בינה מלאכותית שמשפר את חווית הלקוח בחנות WooCommerce. הוא יכול לענות על שאלות לקוחות, לספק המלצות למוצרים ולסייע בתהליך התשלום, להציע חווית קניה אישית ויעילה יותר.

כלי בינה מלאכותית אלה יכולים לשפר באופן משמעותי היבטים שונים של אתר הוורדפרס שלכם, מיצירת תוכן ואופטימיזציה לאבטחה ומעורבות לקוחות, ומאפשרים לכם להתמקד בהיבטים אחרים של הפרויקט שלכם. על ידי שילוב AI בתהליך, בניית אתר וורדפרס הופכת יעילה וידידותית יותר למשתמש, ומאפשרת למפתחים ולמעצבים להתמקד בהיבטים אחרים של הפרויקטים שלהם.

אז כמה אפשר לחסוף בכתיבת תוכן AI

להלן סיכום טבלה המשווה את זמני העבודה רק של כתיבת תוכן אנושי מול כתיבת תוכן ע"י ChatGPT, זו כמובן הערכה בלבד, כולל הערכות זמן ומהירות כתיבה:

הערכת זמן לכתיבת 600 מילים מהירות כתיבה
כותב תוכן 1-3 שעות 200-600 מילים לשעה
ChatGPT 5-10 דקות 3,600-7,200 מילים לשעה

טבלה זו ממחישה את ההבדל בזמן ובמהירות הכתיבה בין כותב תוכן אנושי לכתיבת תוכן דרך מערכת -ChatGPT. בעוד שלכותב תוכן עשוי לקחת 1-3 שעות לכתוב 600 מילים, ChatGPT יכול לייצר את אותה כמות תוכן תוך 5-10 דקות בלבד, מה שמספק תהליך יצירת תוכן מהיר יותר באופן משמעותי. אבל כפי שציינו קודם לכן נותר זמן עריכת התוכן והטמעתו באתר, אופטימיזציה, בניית קישורים ועוד.

הערה: Google Bard לא נכנס לתמונה (להשוואה) מכיוון שהוא טרם הוכיח עצמו, נכון לרגעים אלו אינה זמינה כלל לציבור הרחב, אנחנו מצפים בכיליון עיניים למערכה בה גוגל תיתן פייט ראויה למערכת הבינה ChatGPT

דוד נחמיאס
דוד נחמיאסמנהל שיווק - יקב אדיר
קרא עוד
תודה לעירית נאור וכל הצוות המוכשר מגל ים סטודיו על העבודה המושלמת והמקצועית ללא פשרות , תודה על כל הסבלנות ההבנה וההקשבה, זכינו להכיר אנשים מדהימים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש, בהחלט ממליצים לכל יקב ועסק להשתמש בשירותים שלכם
אוהד ספרן
אוהד ספרןמנהל שיווק - קבוצת טלכלל
קרא עוד
כמנהל דיגיטל העובד מול מספר חברות פרסום ודיגיטל השירות שאני מקבל מגל ים סטודיו הוא לא פחות ממדהים. מענה בכל שעה וטיפול מהיר מאוד בכל הבקשות, תיקונים ושינויים. מעל הכול השירות האישי של נאור הוא מה שיוצר עבורי את התחושה שאני בידיים טובות ויש מי שמטפל בפרויקטים המורכבים והחשובים שלנו. תודה!
אמיר פלג
אמיר פלגבעלים - אמיר פלג אדריכלות פנים
קרא עוד
סטודיו גל ים הוא מקום רציני שרואה את כל רצונות וצרכי הלקוח ויודע לתרגם אותם באופן מלא למיתוג,קידום ושיווק ברמה הגבוהה ביותר! שאפו
ליעוז חמו
ליעוז חמובעלים - רייזר הצפון
קרא עוד
מקצוענים מומלץ ביותר הרימו לי את המכירות בצורה משמעותית ביותר
גדי אזולאי
גדי אזולאימנכ"ל - Product-TV
קרא עוד
מרגישים את הלב הרחב שלכם בעבודה שלכם. תודה על הכל.
ליאב כספי
ליאב כספיבעלים - כספי גרופ
קרא עוד
רמת שירות ומקצועיות מהטובות שראיתי. הקשבה ויישום צרכי לקוח הביאו לכך שקיבלתי מוצר מושלם!!! מאוד נהנתי מהתהליך. מומלץ בחום!
טל גולדשטיין
טל גולדשטייןבעלים - מאה אחוז
קרא עוד
חברה מקצועית, עם המון לב, למי שמחפש לקבל תוצאות ולעבוד עם אנשים טובים. מומלץ בחום!
Previous
הבא
Picture of נאור גל ים
נאור גל ים

בעלים ומנכ”ל GalyamStudio - יזם בעולמות השיווק בדגש על SEO (קידום אתרים אורגני בגוגל) עיצוב UX, חי, נושם וחולם 24/7 את תחום האינטרנט כ 2 עשורים.

דוא"ל: [email protected], טלפון: 0506818686

מלאו פרטים להצעת מחיר

מאמרים שיכולים לעניין אותך

מיתוג מוצר
עיצוב גרפי/מיתוג

מיתוג מוצר

למה מיתוג מוצר חשוב כל כך ואיך לעשות אותו בצורה נכונה? כאשר חברה מסוימת רוצה

תוכן עניינים
דוד נחמיאס
דוד נחמיאסמנהל שיווק - יקב אדיר
קרא עוד
תודה לעירית נאור וכל הצוות המוכשר מגל ים סטודיו על העבודה המושלמת והמקצועית ללא פשרות , תודה על כל הסבלנות ההבנה וההקשבה, זכינו להכיר אנשים מדהימים ומקצועיים ברמה הכי גבוהה שיש, בהחלט ממליצים לכל יקב ועסק להשתמש בשירותים שלכם
אוהד ספרן
אוהד ספרןמנהל שיווק - קבוצת טלכלל
קרא עוד
כמנהל דיגיטל העובד מול מספר חברות פרסום ודיגיטל השירות שאני מקבל מגל ים סטודיו הוא לא פחות ממדהים. מענה בכל שעה וטיפול מהיר מאוד בכל הבקשות, תיקונים ושינויים. מעל הכול השירות האישי של נאור הוא מה שיוצר עבורי את התחושה שאני בידיים טובות ויש מי שמטפל בפרויקטים המורכבים והחשובים שלנו. תודה!
אמיר פלג
אמיר פלגבעלים - אמיר פלג אדריכלות פנים
קרא עוד
סטודיו גל ים הוא מקום רציני שרואה את כל רצונות וצרכי הלקוח ויודע לתרגם אותם באופן מלא למיתוג,קידום ושיווק ברמה הגבוהה ביותר! שאפו
ליעוז חמו
ליעוז חמובעלים - רייזר הצפון
קרא עוד
מקצוענים מומלץ ביותר הרימו לי את המכירות בצורה משמעותית ביותר
גדי אזולאי
גדי אזולאימנכ"ל - Product-TV
קרא עוד
מרגישים את הלב הרחב שלכם בעבודה שלכם. תודה על הכל.
ליאב כספי
ליאב כספיבעלים - כספי גרופ
קרא עוד
רמת שירות ומקצועיות מהטובות שראיתי. הקשבה ויישום צרכי לקוח הביאו לכך שקיבלתי מוצר מושלם!!! מאוד נהנתי מהתהליך. מומלץ בחום!
טל גולדשטיין
טל גולדשטייןבעלים - מאה אחוז
קרא עוד
חברה מקצועית, עם המון לב, למי שמחפש לקבל תוצאות ולעבוד עם אנשים טובים. מומלץ בחום!
Previous
הבא
לקוחות אומרים עלינו
התייעצו עם מומחה

להמשך הודעת ווטסאפ מלאו פרטים!

לוגו גל ים סטודיו צבע שחור

מלא/י פרטים

רגע לפני שאתם הולכים מכאן

אנחנו נשמח לתת לכם ערך
אם ברמת השירות, זמני התגובה שלנו והיכולת לאפיין את כל התהליך מולכם ולתת לכם מוצר פשוט יותר חכם וטוב.
מלאו פרטים ונתראה בצד השני!

צריכים עזרה?

מלאו פרטים עכשיו!
ותקבלו שיחת ייעוץ חינם

Call Now Button