תוכן עניינים

לקוחות ממליצים:


 

מלאו פרטים ונחזור אליכם בזמן הקרוב:

קידום סרטונים ביוטיוב – כל דרכי הקידום בתשלום ובחינם, במאמר אחד!

קידום סרטונים ביוטיוב – כל דרכי הקידום בתשלום ובחינם, במאמר אחד! יוטיוב הוא אתר שיתוף הווידאו הגדול בעולם, והוא בבעלות מנוע החיפוש הגדול בעולם – גוגל. ברקע התחרות הגדולה בינו לבין ענק המדיה החברתית פייסבוק, ובהינתן ש-80% מהגלישה הינו צריכת תכני וידאו.

נשאלת השאלה – מדוע יש צורך לבצע קידום סרטונים ביוטיוב? התשובה פשוטה: בעזרת סרטונים תוכלו להרחיב את קהל  היעד שלכם, ואפילו – להתברג ביתר קלות בגוגל עבור מילות חיפוש רלוונטיות

יוטיוב הינו אתר שיתוף הווידאו הגדול בעולם, אולם מפתיע לגלות כמה רבים מהאנשים שלא יודעים כי הבעלים של אתר יוטיוב הינו לא פחות ממנוע החיפוש הגדול בעולם, הלוא הוא גוגל. למעשה, יוטיוב הינו יותר מאתר שיתוף סרטונים – הוא הפך למנוע החיפוש השני בגודלו בעולם, כשהוא שני רק לגוגל עצמו, וכמות החיפושים היומית בו עולה על כמות החיפושים במנועי החיפוש האלטרנטיביים יחדיו.

ברקע הצמיחה המטאורית של יוטיוב, שנקנה בזמנו על ידי גוגל בסכום שהיה אז דימיוני של כמיליארד דולרים (וכיום הוא מכניס לתאגיד גוגל כ-5 מיליארד דולר בשנה!!!), חשוב להבין כי ענקיות האינטרנט זיהו את ההפיכה של האינטרנט מפלטפורמה של טקסט לפלטפורמה של וידאו, עם כ-80% מנתוני הגלישה והתעבורה באינטרנט שהולכים כיום לתכני וידאו.

עם ההבנה הזו, באה התחרות: שתי ענקיות האינטרנט, פייסבוק וגוגל, מתחרות על ליבו ובעיקר על כיסו של הצרכן, וכיוון שהצרכנים מעדיפים וידאו על פני טקסט – מתנהלת מלחמה של ממש ביניהן כדי להגיש תכני טקסט איכותיים ככל האפשר לגולשים שלהם, בהתאמה אישית ועל פי רלוונטיות של תכנים.

לכן קידום סרטונים ביוטיוב הוא אחת המשימות החשובות של קידום אתרים מקיף. ראשית, פרסום סרטון ביוטיוב נותן לאתר המקודם קישור איכותי מאתר בעל דירוג אוטוריטה גבוה. שנית, זה מאפשר לכם לקבל מעברים ממשתמשים של סרטוני אירוח זה לאתר של זה.

שלישית, הטמעת הסרטון באתר עצמו מוסיפה לקידום של האתר – כאשר אתרים ללא סרטונים סובלים מדירוג נמוך יותר ביחס לאתרים שיש בהם סרטונים, במיוחד סרטונים שהוטמעו ביוטיוב.

למשתמשים רבים קל יותר לצפות בביקורת על מוצר בתור סרטון או להאזין לקול משכנע שמספר להם על שירות מצוין, מאשר לשבת ולקרוא מאמר ארוך. סרטונים יכולים להיות למטרות מידע, בידור או פרסום.

 מה שקשור בקידום סרטונים, הרי שהמטרה שלנו היא לקדם לא סרטון אחד, אלא את הערוץ כולו. אבל לפני כן, עלינו להבין שהסרטון קודם כל צריך לעניין את הצופה, כדי לייצר קידום אורגני, ולהציף את הסרטון שלכם בראש הרשימה.

דרכים חינמיות לפרסום

  • פרסום דרך רשתות חברתיות- לאחר שפרסמנו סרטון בערוץ היוטיוב שלנו, אנחנו ממשיכים למפרסם אותו בקבוצות וברשתות החברתיות שלנו. יחד עם זאת כדאי להבין שבמיוחד על רקע התחרות בין הרשתות החברתיות לבין גוגל, לעיתים פייסבוק מצמצמת חשיפה לסרטוני יוטיוב המפורסמים בפוסטים בתוכה.
  • שליחת דואר אלקטרוני עם סרטון בתוכו, כקישור או אפילו כתמונת GIF מקושרת לסרטון.
  • שיתוף הסרטון עם חברים ועמיתים – באמצעות אפליקציות כגון ווצאפ, מסנג'ר ועוד, נשלח קישור לסרטון לכל מכרינו כדי שיוכלו לצפות, לעשות לייק, לכתוב תגובה ולשתף ברשתות חברתיות.

כאשר המטרה העיקרית בפרסום שלנו היא לקבל לייקים, תגובות, פוסטים חוזרים ופעילויות אחרות בשעות הראשונות לאחר הפרסום.

שיטות קידום בתשלום עבור סרטונים שמפיקים עבור יוטיוב

הזכרנו את התחרות העזה בין פייסבוק ליוטיוב / גוגל, והיא באה בעיקר בתחום הפרסום בתשלום, או הקידום הממומן. באופן טבעי, שתי ענקיות הפרסום הללו מתחרות על נתח תקציבי הפרסום של המפרסמים, ומכיוון ששתיהן זיהו כי וידאו היא התוכן הנצרך ביותר על ידי הגולשים, שתי הפלטפורמות הנגישו את פרסומות הווידאו במגוון פורמטים לבחירה, תוך הוזלה של עלויות הפרסום בווידאו לעומת פרסומי טקסט ותמונה שונים.

קידום ממומן ביוטיוב מתנהל דרך חשבון המודעות הכללי בגוגל (גוגל אדס מנג'ר), אולם מפרסמים חכמים עושים שילובים שונים של פרסום בפלטפורמות מגוונות על מנת להשיג תוצאה אופטימלית:

  • קניית מקום בקבוצות פרסום בפייסבוק עם נושאים דומים הנמצאים בערוץ היוטיוב שלכם.
  • פרסום בגוגל ADS.
  • פרסום דרך משפיעני רשת – יצירת שיתוף פעולה עם יוטיובר אחר כדי שיוכל להכניס אזכור שלכם בסרטון שלו או בתיאור שלו.
  • שיתוף פעולה עם ערוצים אחרים שהם לא המתחרים שלך, אבל יש להם קהל משותף איתכם.

שימו לב כי על מנת לנהל קמפיין בגוגל או בפייסבוק מומלץ לרוב לעצב ולפתח דף נחיתה מקצועי, כדי לעשות זאת תידרש חשיבה ואסטרטגייה שיווקית נכונה, אל תהיו חאפרים, תשקיעו בדף הנחיתה שלכם כמו שצריך, גם אם זה כרוך בתשלום נוסף, אחרי הכל מבחינתם חשוב שבמבחן התוצאה יפנו אליכם דרך דף הנחיתה הזה, משמע יהיה לכם הצורך בדף נחיתה עם המרה טובה על מנת שכסתכם לא יתבזבז לשווה. לפרסום ביוטיוב כל מה שתצטרכו זה רק לעצב באנרים ליוטיוב ודפי הנחיתה הם בעצם לא נדרשים כי הבאנרים יובילו לסרטונים שלכם להנעת גולשים חדשים לצפיה בסרטים שאתם מפיקים.

קידום סרטונים בצורה אורגנית ביוטיוב

אמרנו קודם שגוגל נותן עדיפות לסרטונים המופיעים בפלטפורמת הווידאו שלו, יוטיוב, גם במנועי החיפוש. למעשה, מנכ"ל יוטיוב אמר כבר ב-2017 כי "ב-75% מתוצאות החיפוש מופיעה לפחות תוצאת וידאו אחת".

כיום, זה כבר יותר מאחת. ברוב המקרים, ישנם לפחות שלושה סרטונים המופיעים בראש העמוד הראשון של גוגל עבור מילות חיפוש ספציפיות, במיוחד בתחומים תחרותיים או בעל ערך מסחרי.

מציאות זו כמובן מובילה רבים להשקעה בקידום אורגני של סרטונים, שלפעמים הוא פשוט יותר מקידום אורגני של אתרים. הסוד הוא בהעלאה והגדרה נכונה של הסרטונים והערוצים בכלל: כותרות, תגיות, תיאור סרטונים וכו'.

כמובן שזהו תיאור בסיסי ביותר של עבודת קידום סרטונים בערוץ היוטיוב. לעבודה מקצועית יותר, רצוי להשתמש בשירותי חברת קידום אורגני, והם ישמחו לתת לכם את השירות המקצועי והפרודוקטיבי ביותר ולהוסיף עבור אפשרויות הקידום שלכם גם את אופציית קידום אתרים בגוגל (SEO), ובכך להגדיל את הסיכויים של הסרטון שלכם, וערוץ היוטיוב שלכם להופיע ב-10 TOP של מנועי החיפוש.

בתהליך קידום ביוטיוב, חשוב לקחת בחשבון את המספר המרבי של מקורות תנועה חיצוניים. כאמור, גוגל מעניקה עדיפות לסרטונים, ולכן היא מציגה אותם בעמוד הראשון במנוע החיפוש עבור שאילתות נושאיות. אופטימיזציה נכונה של קידום אתרים בגוגל עבור סרטון ספציפי, פלייליסט או לערוץ כולו יעזור לכם להעלות את הסרטונים בתוצאות החיפוש, וליצור מקור יציב לתנועה. לכן במקרה הזה כדאי לכם להתמקד במחקר מילות מפתח ולאחר מכן בהזנתם בצורה מנצחת עבור הסרטון שלכם.

והדבר הכי חשוב זה התמדה: יוטיוב הוא "מפלצת" שתמיד רעבה לעוד תוכן. צלמו סרטונים באופן קבוע והקהל שלכם יגיע אליכם, ואפילו יצפה בקוצר רוח לסרטון הבא שלכם!

מידע נוסף: תוכלו לראות גם מהם הגדלים של הבאנרים הפופולאריים עבור יוטיוב כאן וכמו כן בקישור הבא תוכלו לצפות בבאנרים ליוטיוב שאנו עיצבנו (כולל אנימציה קלה)  

סליידר של פלאייר
עיצוב באנר

עיצוב פליירים – מי קהל היעד?

עיצוב פליירים – מי קהל היעד? עובדה מצערת! בארץ ובעולם צצים בתי עסק כמו פטריות לאחר הגשם, חלקם מצליחים ואחרים נאלצים להיסגר עקב התחרות הקשה

בניית אתר מסחר
wordpress

בניית אתר מסחר

בניית אתר מסחר – כל הנושא של מכירת מוצרים דרך אתרי מכירות אונליין הפכו בשנים האחרונות לאחד מהדברים הכי נפוצים ומתפתחים. לא צריך יותר לצאת

פרסום עסקים קטנים בחינם
פרסום באינטרנט

שיטות חינמיות לפרסום עסקים קטנים

פתיחת עסק חדש מלווה בהרבה עליות וירידות – מצד אחד אתם מרגישים משוחררים כי סוף סוף החלום שלכם התגשם, מצד שני יש המון אתגרים שצריך להתמודד איתם. במאמר זה נסביר על אחד………