תוכן עניינים

לקוחות ממליצים:


 

מלאו פרטים ונחזור אליכם בזמן הקרוב:

מהירות האתר שלך איטית? הדירוג שלך בגוגל בסכנה!

בדיקת מהירות אתר – האתר שלך איטית? הדירוג שלך בגוגל בסכנה!  מהירות האתר היא אחד הפקטורים שפחות מתייחסים אליהם, בהם מנוע החיפוש הענקי גוגל מתחשב בדירוג של אתרים. יש לכך סיבה טובה: אתרים שעולים לאט הם חווית משתמש רעה עבור הגולשים, וגוגל לא רוצה להוביל גולשים לאתרים כאלו. בנוסף, אתרים איטיים נפסלים מקידום ממומן בגוגל ואפילו בפייסבוק.

הצעד הראשון לפתרון של כל בעיה הוא לזהות שישנה כזאת – והצעד הראשון שלכם בפתרון מהירות האתר שלכם זה לערוך google page speed test

עסקים, ארגונים ואנשים בונים אתרי אינטרנט על מנת להעביר מסרים, למכור מוצרים ולהציג נוכחות ברשת. הם משקיעים בין כמה אלפים עד עשרות, ולפעמים אפילו מאות אלפים של שקלים על מנת לבנות את אותם אתרים.

אחר כך הם משקיעים לא מעט זמן, מאמץ וכסף על מנת לקדם את האתר במנועי החיפוש, שכן בסופו של דבר עבור כל מילת חיפוש נתונה יש בגוגל רק עשרה מקומות בחיפוש האורגני, ופחות מכך בחיפוש הממומן.

יש לא מעט פקטורים הנשקלים על ידי מנועי החיפוש, המהווים בעצם רובוט או מחשב ענקי, אשר קובעים את הדירוג ואת המיקום של האתר בכל מנוע חיפוש נתון, ובראשם כמובן גוגל, שהוא המונופול הגדול של מנועי החיפוש בעולם.

כולם מדברים על אופטימיזציה של מילים ותמונות, על תוכן רלוונטי, על הצבת וידאו באתר, על מבנה קישורים נכון ועל קישורים חיצוניים המפנים אל האתר – על מנת לקדם אתר במנועי החיפוש. אולם אחד הפקטורים הכי פחות מדוברים, אשר גוגל ומנועי חיפוש אחרים מתחשבים בהם, הינו הגורם של מהירות אתר, המשפיע מאוד על הדירוג של אתר באינטרנט.

מהי מהירות אתר? בצע בדיקת מהירות אתר

מהירות אתר הינה כמות הזמן שלוקח לאתר לעלות מרגע שהקליקו על לינק לעמוד הבית שלו או לעמוד פנימי בתוכו. בדרך כלל, מהירות אתר נמדדת ביחידות של שניות ואפילו מאיות שניה.

מדידת מהירות עליית אתר הינה פקטור אחד מני רבים בהם בוחנים מנועי החיפוש אתרים, כאשר הרעיון הוא לבחון אותם דרך עיניים של המשתמש, המצפה להגיע במהירות האפשרית למידע שהוא מחפש.

ישנם לא מעט כלים לבדיקת מהירות אתר אשר הגישה אליהם היא חינמית לגמרי. כלי לבדיקת מהירות אתר,  הידוע גם כ-Google page speed, הינו אתר אינטרנט שבו יש חלון או מקום להדביק בו את הלינק לאתר שרוצים לבדוק, ובלחיצת כפתור האתר סורק, מעלה ומודד את מהירות עליית האתר או העמוד מרגע הקליק ועד לעלייה המלאה של כל התוכן בתוכו.

מדוע מהירות אתר – כל כך חשובה למנועי החיפוש?

מהירות אתר, הידועה בעולם גם כ-Google page speed, חשובה קודם מנקות המבט של המשתמש. אתרים שעולים לאט הינם בהגדרה חווית משתמש לא טובה. מנועי החיפוש, החותרים לחווית משתמש טובה, בוחרים שלא לדרג, או לדרג נמוך אתרים שעולים לאט.

לכן Google page speed הינו פקטור חשוב מאוד בדירוג של אתרים במנועי חיפוש, אבל לא רק עבור קידום אורגני. כיום רוב מנועי החיפוש מציעים גם קידום ממומן, וכידוע גם קידום ממומן נותן ציונים לאתרים המקודמים, ואף פוסל אתרים מסויימים על סמך התוכן שלהם או מאפיינים אחרים שלהם.

אחד המאפיינים בהם נמדדים אתרים גם עבור קידום ממומן הינו Google page speed, כלומר – מהירות האתר משפיעה מאוד על הציון שמנועי החיפוש נותנים לאתר שלכם, עד כדי פסילתו לפרסום ממומן אם הוא איטי מדי!

הפתרון לאתר איטי: אופטימיזציה למהירות אתר

אם במהלך בניית האתר או לאחריו, תוצאת בדיקת מהירות האתר  Google page speed שלך איטית או לא טובה, חשוב לתקן את התקלה הזו על מנת לשפר את סיכויי האתר להתברג גבוה במנועי החיפוש ולהתקבל לתוכניות השונות לקידום ממומן של אתרים.

הדרך לתקן מהירות אתר איטית או לא טובה, עם ציון של פחות מ-90, הינה לבצע באתר אופטימיזציה למהירות אתר. בגדול, אופטימיזציה למהירות אתר הינה סדרה של פעולות שנועדה להקטין את משך זמן העלייה של האתר או העמוד, ובהן הקטנת גודל קבצי התמונות של האתר, שימוש באחסון צד ג' עבור סרטונים ושתילתם באתר במקום אחסון ישיר של סרטונים על השרת המארח את האתר, אופטימיזציה טכנית של השרת ומהירות הקישור לשרת ועוד.

פעולות כאלו של אופטימיזציה למהירות אתר משפרות דרמטית את משך זמן עלייתו מרגע הקליק על הקישור הנכון, וכל הרצת בדיקה מחדש על כלי לבדיקת מהירות אתר תראה זאת באופן מיידי.

לפעמים, אופטימיזציה למהירות אתר לוקחת מספר דקות של עבודה, ולעיתים מדובר בתהליך ממושך יותר הלוקח ימים. הכל תלוי כמובן בהיקף האתר והחומר שעליו.

ראוי לציין כי כבר בעת בניית האתר חשוב לבצע אופטימיזציה למהירות אתר, כך שכבר מראש מהירותו תהיה גבוהה ותקינה; אתרים ישנים שלא עשו זאת, חשוב שיעשו זאת בימים אלו על מנת שלא להיפגע מן השיקול והייחוס החשוב של Google page speed אותם מחשבים מנועי החיפוש בעת דירוג האתר שלכם במנועי החיפוש השונים.

איך מוצאים מומחים למהירות אתר?

אם גיליתם דרך בדיקת Google page speed test שהאתר שלכם איטי, או שקיבלת הודעת פסילה ממנהלי הקידום הממומן במנועי החיפוש בגין איטיות האתר שלכם, אתם צריכים מומחה שיתקן את הדרוש תיקון באתר שלכם ויבצע אופטימיזציה למהירות אתר.

איך תמצאו מומחה כזה?

אנחנו מתמחים בזה! מוזמנים לפנות אלינו לקבלת השירות הנדרש ושיפור מהיהרות של האתר שלכם.

בנוסף בדרך כלל בוני אתרים בימים אלו יודעים את העבודה של אופטימיזציה של Google page speed; גם מתכנתים שונים, מומחי וורדפרס ומערכות ניהול תוכן אחרות, יודעים את העבודה הזו.

חוץ מזה, כדאי לפנות גם לחברת האחסון שלכם, על מנת לקבל פתרונות טובים יותר עבור מהירות האתר שלכם. לפעמים מדובר בבעיות מהירות של תקשורת עם השרת שלכם, וזה בדרך כלל באחריות חברת האחסון שלכם.

בכל מקרה, ציון Google page speed הינו חשוב מאוד לאתר שלכם, לגולשים שלכם – וגם למאמצי הקידום והשיווק של אתרכם. טפלו בבעיות אלו כמה שיותר מוקדם, על מנת לקבל יותר פניות ומכירות מן האתר!

קידום אתרים בראשון לציון
SEO

קידום אתרים בראשון לציון

קידום אתרים בראשון לציון – היום כשכולם מחפשים באינטרנט הכול, חנויות, מסעדות, מספרות, אנשי מקצוע שונים ועוד, אתם רוצים בקידום אתרים שיכול להעניק לכם את

קידום אתרים בצפון
SEO

קידום אתרים בצפון

קידום אתרים בצפון | שיווק נכון לעסקים | אורגני בלוקאלי קידום אתרים בצפון רלוונטי עבור תושבי הצפון, אם יש לך עסק בצפון שיכול לתת מענה

חנויות וירטואליות

בניית חנות וירטואלית לעסק

האם יש לך עסק בתחום המכירות הקמעונאיות? האם יש לעסק שלך חנות וירטואלית שמאפשר מכירת מוצרים? אם התשובה לשאלה הראשונה היא כאן ולשאלה השנייה היא